Terytorialsi wsparli strażaków. Wypadki na drogach

  • 26.01.2019, 16:12
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie / Red.
Terytorialsi wsparli strażaków. Wypadki na drogach © KP PSP w Braniewie
Tylko jednego dnia – 25 stycznia – aż trzykrotnie braniewscy strażacy wyjeżdżali do wypadków i kolizji w powiecie braniewskim. W jednym z nich ratowników wspierali żołnierze szkolący się w 43 batalionie lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 13:00 na prostym odcinku drogi krajowej nr 54 w pobliżu Braniewa. Kierujący osobowym Mercedesem Rosjanin z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, zatrzymując się na poboczu.

Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Braniewie oraz patrol policji. Dodatkowo w działaniach służby ratownicze wspierali żołnierze z 43 blp w Braniewie, którzy wracali z zajęć na pasie taktycznym.
Z uwagi na miejsce, w którym zatrzymał się samochód, strażacy usunęli gałęzie i krzaki a następnie wydobyli uszkodzony pojazd. Kierowca pojazdu nie odniósł obrażeń. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze K 54 odbywał się wahadłowo.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 15:30 na drodze powiatowej Braniewo – Szyleny (gm. Braniewo). Kierująca Volkswagenem straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w przydrożne drzewo. Rozbity pojazd wypadł z drogi powiatowej zatrzymując się w pobliskim rowie.
Kierująca z ogólnymi potłuczeniami została przekazana załodze zespołu ratownictwa medycznego.

Kilkanaście minut później na skrzyżowaniu dróg powiatowym w Pakoszach (gm. Pieniężno) doszło do kolizji z udziałem czterech pojazdów osobowych. Jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu została przekazana załodze zespołu ratownictwa medycznego.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z JRG Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków-ochotników z OSP Pieniężno.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie / Red.

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe