Medale i musztra. Żołnierze wkroczyli w nowy rok

  • 09.01.2019, 18:27
  • Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.
Medale i musztra. Żołnierze wkroczyli w nowy rok © 9BBKPanc.
Żołnierze i pracownicy 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej spotkali się na porannym apelu, w trakcie którego oficjalnie zainaugurowano nowy rok szkoleniowy 2019.

Apel odbył się w miniony poniedziałek. W imieniu dowódcy 9BBKPanc. program szkolenia na nadchodzące miesiące przedstawił szef sztabu brygady, ppłk Grzegorz Trojan.

W kalendarzu zadań – obok codziennej działalności szkoleniowo-metodycznej – znalazło się m.in. kilka wyjazdowych poligonów oraz udział w ćwiczeniach i treningach sztabowych realizowanych na szczeblu brygady (ODRA, ŻBIK), 16 Dywizji (DZIK, TUMAK) i Dowództwa Generalnego RSZ (DRAGON).

W 2019 roku pod czujnym okiem brygadowych instruktorów szkolić się będą rezerwiści, a żołnierze z 9 brygady ponownie będą służyć w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Republice Łotewskiej (w międzynarodowym gronie, w ramach wzmocnionej obecności NATO na wschodniej flance Sojuszu).

Poniedziałkowy apel był także okazją do wręczenia wyróżnień – medali resortowych. Za długoletnią i wzorową służbę w Wojsku Polskim oraz w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności RP, wybrani żołnierze 9 brygady otrzymali srebrne i brązowe medale: „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz „Za Zasługi dla Obronności”. W imieniu dowódcy 9 brygady wyróżnionym gratulował ppłk Grzegorz Trojan.

Apel zakończyła defilada żołnierzy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. A po apelu żołnierze realizowali na placu cykliczne szkolenie z musztry.

 

Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe