Mocno wiało, cofka na zalewie. Wiatr już słabnie

  • 03.01.2019, 11:23 (aktualizacja 03.01.2019, 13:17)
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Mocno wiało, cofka na zalewie. Wiatr już słabnie © KP PSP w Braniewie
Nie obyło się bez strażackiej interwencji we Fromborku, gdzie wody Zalewu Wiślanego wdarły się poza portowy kanał. W sumie 2 stycznia strażacy z powiatu braniewskiego interweniowali kilkadziesiąt razy usuwając skutki działania silnego wiatru.

Silny wiatr łamał konary i przewracał drzewa ograniczając ruch na drogach. Strażacy na bieżąco usuwali z dróg zalegające drzewa.

PRZECZYTAJ: Silny wiatr łamie konary i przewraca drzewa

W działaniach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, których wspierali strażacy-ochotnicy z Fromborka, Jędrychowa, Wilcząt, Starego Siedliska, Ławek, Płoskini, Lipowiny, Gronowa, Pieniężna, Dąbrowy oraz Długoboru.

W Braniewie strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP interweniowali usuwając oderwane poszycia obróbki blacharskiej z budynków mieszkalnych. W działaniach wykorzystany był również podnośnik hydrauliczny.

Strażacy-ochotnicy z Fromborka prowadzili działania związane z zabezpieczeniem budynków przed napływem wody, która wystąpiła z kanału portowego. Obiekty zabezpieczane były z wykorzystaniem worków z piaskiem oraz rękawa przeciwpowodziowego. Przez cały dzień do godzin porannych 3 stycznia prowadzono monitoring stanu wód Zalewu Wiślanego.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe