Jak zadbać o dobrą współpracę z biurem księgowym?

  • 02.01.2019, 13:00 (aktualizacja 02.01.2019, 19:48)
  • Artykuł partnera
Jak zadbać o dobrą współpracę z biurem księgowym?
W różnego rodzaju działalności istnieje wiele zadań, w których korzystać musimy z pomocy zewnętrznych specjalistów. Należy do nich prowadzenie rachunkowości, które, wraz z rozwojem firmy, pochłania coraz więcej czasu, tym bardziej, że nierzadko rośnie także poziom jej skomplikowania.

Z możliwości zlecenia tego zewnętrznemu księgowemu korzysta więc znaczna liczba przedsiębiorców. Samo znalezienie odpowiadającego nam biura i rozpoczęcie współpracy to jednak jeszcze nie wszystko.
 
Przestrzegaj ustalonych zasad

Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym warto zadbać o to, by jasno ustalone zostały wszelkie jej zasady. Bardzo często możemy zresztą liczyć na to, że wybrany przez nas  księgowy sam przedstawi nam w tym zakresie pewne konkrety, będące owocem wyciągniętych już w toku dotychczasowego doświadczenia wniosków. Chodzi tu przede wszystkim o to, by nie zwlekać z przekazywaniem dokumentów. Każdy, kto musi współpracować z różnymi kontrahentami dobrze wie, jak ważne jest dotrzymywanie wszelkich terminów. Nie inaczej jest tutaj. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystkie rozliczenia zostaną dokonane bez błędów i na czas, po prostu dajmy go za każdym razem dostatecznie dużo, co umożliwi nam spokojne rozwikłanie wszelkiego rodzaju pojawiających się niekiedy przy tym problemów. Najprościej będzie, jeśli ustalone zostaną konkretne terminy.
Ociągać się nie należy zresztą w żadnej sytuacji, zwłaszcza, gdy jakieś rozwiązania dotyczące prawa i podatków budzą nasze wątpliwości. Natychmiastowy kontakt pomoże nam skutecznie uchronić się przed ewentualnymi konsekwencjami. W każdym takim przypadku należy jednak poprzedzić go rzetelnym przygotowaniem wszelkich niezbędnych informacji. Rozległość związanych z tym zagadnień bywa bowiem bardzo duża, tym bardziej, że niejeden podmiot świadczący usługi księgowe, jak np. MoJe Biuro Rachunkowe, oferuje dużo więcej, w tym m.in. fachowe doradztwo. Czas jest cenny dla każdego, więc im mniej będzie go wymagało rozwiązanie danego problemu, tym lepiej. Uda się to wówczas, gdy od razu będzie możliwe ustalenie wszystkich istotnych w danych okolicznościach aspektów.

Wybierz biuro godne zaufania i dbaj o bezpieczeństwo

Pomyślna współpraca jest możliwa, gdy odpowiednio dużo uwagi poświęcimy wyborowi biura, które ma zająć się naszą księgowością. Przyjrzyjmy się zatem jakimi kwalifikacjami i doświadczeniem mogą pochwalić się pracownicy danego podmiotu, a także sprawdźmy, czy mają jakieś referencje. Poza tym, duże znaczenie ze względu na ilość wrażliwych danych, jakie będziemy mu przekazywać, ma kwestia ich ochrony. Przyjęte przez dane biuro rachunkowe konkretne zasady, jakkolwiek same w sobie nie gwarantują jeszcze bezpieczeństwa, to jednak dowodzą tego, że zagadnienie to nie jest lekceważone. Znajdzie to wyraz także np. w rodzaju wykorzystywanego oprogramowania.

 

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe