Spłonął dach wiejskiej świetlicy w Baranówce

  • 28.12.2018, 10:18
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Spłonął dach wiejskiej świetlicy w Baranówce © KP PSP w Braniewie
27 grudnia około godz. 14:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku świetlicy wiejskiej w Baranówce (gm. Frombork). Z informacji uzyskanej od osoby zgłaszającej wynikało, że pożarem objęta jest konstrukcja dachu budynku.

Na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz cztery pojazdy ratownicze należące do jednostek OSP Frombork, Wielkie Wierzno i Jędrychowo. Działania gaśnicze jako pierwsi rozpoczęli strażacy-ochotnicy z OSP Frombork, którzy przystąpili do gaszenia palącej się konstrukcji dachu oraz sprawdzili czy nie ma osób w świetlicy i komórkach gospodarczych.

Po dojeździe dodatkowych zasobów ratowniczych strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne rozpoczęli działania gaśnicze od wewnątrz palącego się budynku. Dodatkowo w działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny z którego gaszono pożar. Strażacy po opanowaniu pożaru skupili się na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych konstrukcji zniszczonego przez pożar dachu oraz dogaszeniu ukrytych zarzewi ognia.

Działania gaśnicze na miejscu pożaru trwały ponad dwie godziny.

Rano – 28 grudnia – skierowano ponownie trzy pojazdy ratownicze na miejsce pożaru, aby dogasić pogorzelisko.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe