Poniżał żonę i jej groził. Jest w areszcie

  • 18.12.2018, 19:09 (aktualizacja 18.12.2018, 19:11)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Poniżał żonę i jej groził. Jest w areszcie © Pixabay.com
62-letni mężczyzna jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną. Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy 62-latek od sierpnia tego roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Pijany mężczyzna wszczynał awantury. Budził kobietę w nocy, poniżał ją i groził.

Ofiara znęcania się nie wytrzymała i zgłosiła się do braniewskiej komendy Policji. Tutaj poinformowała, że jest krzywdzona przez swojego męża.

Kryminalni przesłuchiwali zgłaszającą, a w tym samym czasie patrol prewencji pojechał pod wskazany adres, by zatrzymać agresora. Drzwi funkcjonariuszom otworzył pijany 62-latek. Z mieszkania został doprowadzony wprost do policyjnej celi. Mając pewność, że kobiecie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo, kryminalni przystąpili do dalszej pracy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wspólnie z prokuratorem zawnioskowali o tymczasowy areszt dla agresora. Sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował, że najbliższe 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe