Edukacja i prewencja, czyli jak się nie dać czadowi

  • 14.12.2018, 14:19
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Edukacja i prewencja, czyli jak się nie dać czadowi © KP PSP w Braniewie
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przeprowadzili kolejne spotkania związane z bezpieczeństwem, w ramach kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Rozmowy dotyczące bezpieczeństwa w sezonie grzewczym, systematyczności kontroli urządzeń grzewczych i instalacji oraz zagrożeń ze strony tlenku węgla to próba zwrócenia uwagi u odbiorców spotkań na szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Strażacy – oprócz omawiania i przedstawiania zagrożeń – informują również o obowiązkach spoczywających na użytkownikach urządzeń grzewczych. Dodatkowo spotkania to również okazja do przybliżenia zasad udzielania pierwszej pomocy.

Spotkania połączone z wykładem, wręczeniem ulotek dotyczących kampanii społecznych prowadzonych przez PSP odbyły się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żelaznej Górze oraz w siedzibie fromborskich strażaków – ochotników, gdzie również przeprowadzono szkolenie z zakresu obsługi AED. W szkoleniu uczestniczyli strażacy-ochotnicy z miasta i gminy Frombork.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe