Wezwała policjantów, ale nie wie po co

  • 10.12.2018, 14:12
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Wezwała policjantów, ale nie wie po co © Pixabay.com
Pijana 60-latka bezpodstawnie wezwała policjantów. Teraz kobieta odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Wczoraj około godz. 12:00 dyżurny braniewskiej jednostki Policji został powiadomiony, że na terenie jednej z okolicznych miejscowości pijani rodzice mają pod swoją opieką dziecko. Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali kobietę z dzieckiem, a podczas przeprowadzania interwencji nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości w sprawowaniu nad nim opieki.

Policjanci zapukali więc do drzwi zgłaszającej. Okazało się, że 60-latka była pijana,a w rozmowie z patrolem kilkukrotnie zmieniała powód wezwania funkcjonariuszy. Patrol powiadomił kobietę, że będzie musiała teraz ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za bezpodstawne wezwanie policjantów zostanie skierowany przeciwko niej wniosek do sądu.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że numery 112, 999, 998, 997 to numery alarmowe i należy z nich korzystać z rozwaga. Areszt, ograniczenie wolności, grzywna do 1,5 tys. złotych to kary, jakie kodeks wykroczeń przewiduje za bezzasadne wzywanie służb.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe