Most na Baudzie oddany do użytku. Robi wrażenie

  • 06.12.2018, 20:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Most na Baudzie oddany do użytku. Robi wrażenie © Starostwo Powiatowe w Braniewie
To inwestycja konieczna i wyczekiwana. Na rzece Baudzie, na powiatowej drodze z Fromborka do Bogdan, oddano do użytku nowy most.

Stary most na rzece Baudzie był w bardzo złym stanie technicznym i groził zawaleniem. Z uwagi na zagrożenie katastrofą budowlaną most był systematycznie przeglądany, a następnie zakwalifikowany do przebudowy.

— Powiat Braniewski rozpoczął z wyprzedzeniem procedurę unormowania sytuacji z mostem na Baudzie — mówi wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński. — Nie czekając, aż wzrośnie zagrożenie dla poruszających się po nim i most zostanie zamknięty. To odcięłoby od Fromborka mieszkańców Bogdan, Biedkowa i Drewnowa. Dlatego przygotowaliśmy projekt, wystąpiliśmy o dofinansowanie zewnętrzne i przystąpiliśmy do remontu.

Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Infrastruktury. Zarząd Powiatu Braniewskiego pozyskał na ten cel niemal 1,16 mln złotych, przy wkładzie własnym sięgającym 1 mln złotych.

— Obiekt został przebudowany w miejscu istniejącego mostu, który ze względu za zły stan techniczny konstrukcji nie nadawał się do dalszej bezpiecznej eksploatacji — mówi Wojciech Skiba, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Braniewie. — Wykonawcą przebudowy była firma Mosty Kujawy. Prace prowadzono od czerwca do listopada 2018 roku, na podstawie dokumentacji projektowej przygotowywanej w latach 2015-2017.

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:Pozostałe