Niedziela, 16.06.2019

Marek Misztal wiceburmistrzem Fromborka

  • 27.11.2018, 14:11
  • Wojciech Andrearczyk
Marek Misztal wiceburmistrzem Fromborka © UMiG we Fromborku
Były burmistrz Młynar, a także pełniący niegdyś funkcję burmistrza Fromborka Marek Misztal został powołany na stanowisko wiceburmistrza Fromborka. Zarządzenie takie podjął wczoraj (26 listopada) burmistrz Fromborka Zbigniew Pietkiewicz.

„Podstawowym zadaniem zastępcy burmistrza będzie koordynacja działań w kierunku pozyskiwania środków unijnych na rekonstrukcję odwiertu oraz uzbrojenia terenu przyszłego uzdrowiska. Będzie także nadzorował politykę finansową i inwestycyjną gminy” — czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy we Fromborku.

Marek Misztal w 2013 r. (od 19 lipca do 22 września) decyzją premiera Donalda Tuska był pełniącym obowiązki burmistrza Fromborka. Pełnił tę funkcję do czasu przedterminowych wyborów, jakie miały miejsce we Fromborku we wrześniu 2013 r.
Posiada też wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej. W latach 2008-2010 i 2014-2018 był burmistrzem Miasta i Gminy Młynary.

Nowy wiceburmistrz Fromborka ma 50 lat. Ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Był zatrudniony również jako pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (prowadził m.in. zajęcia ze studentami, wykładał przedmioty z analizy ekonomicznej, finansów, w tym finansów firm w turystyce i zarządzania finansami przedsiębiorstw).
Mieszka w Młynarach. Jest żonaty, ma troje dzieci.

 

Wojciech Andrearczyk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 01.03.2019, 18:51
To co robią to fikcja. Ogłaszają nabory na wolne stanowiska urzędnicze , ale żaden kandydat ich nie zadowala, szczególnie Wiceburmistrza. Myśli że ktoś będzie pracował za darmo. Panie Wiceburmistrzu zatrudni Pan sobie osobę która Pan chce a nie ogłasza naborów. Traktuje Pan wszystkich ludzi z góry.Zresztą oprócz trio w Urzędzie wszyscy pracownicy i petenci to ludzie wg Was są gorszego sortu i TRIO z Urzędu nie będzie się zniżać do ludzi niższego sortu. Uważacie pozjadaliście wszystkie rozumy, a inni nic nie wiedzą i nic nie umieją. Kontakt z TRIO z Urzędu nie należy do przyjemności. Jak najdalej od tych ludzi.
mieszkaniec
mieszkaniec 01.03.2019, 18:40
W UMiG Frombork panuje bardzo nieprzyjazna atmosfera dla petentów. Najlepiej aby petenci nie przeszkadzali świcie Fromborka.
Knur
Knur 01.12.2018, 04:05
A może prosiaczek się do Fromborka wyprowadzi?
Wielbiciel p marka m
Wielbiciel p marka m 01.12.2018, 03:55
Gratuluje wu-ce burmistrza. U nas była Pani od was teraz macie od nas. Hehe Tylko pilnujcie żeby w czasie pracy w urzędzie nie jeździł wykładać na uczelni w Elblągu 3 razy w tygodniu. 2x płacone za ten sam czas pracy. Tak było w Młynarach. Ale jemu się po prostu należy!!!
Na szczęście już u nas nie ma nic do powiedzenia. Szkoda mi was ale dobra nasza. Może by się jeszcze przeprowadził, to będzie chodził na zakupy z koszyczkiem na drugi koniec miasta zagadując wszystkich z fałszywym uśmiechem jak miało miejsce przed wyborami w Młynarach. A może załatwi wam nowe auto do straży, tak na chwile jak w Młynarach a po I turze wyborów zabrali bo to nie to przyjechało- tańsze o 200 tys. ale oklejone w OSP Młynary. Taki trik marketingowy. A może ktoś się pomylił w firmie uzbrajającej auto ( a przepraszam auto było nie uzbrojone). Możecie na ten temat poczytać na stronie Głosu Pasłęka. Oszukane auto nawet ksiądz poświęcił, ale to nie ważne inna jednostka już będzie miała poświęcone. Pozdrawiam z Młynar
Zbynio
Zbynio 30.11.2018, 19:27
Wszystko będzie robił wiceburmistrz ,to było do przewidzenia .Pietkiewicz się poprostu nie zna ,bez urazy ,ale prezencja troszkę do bani,wypowiada się jakos tak nijak więc na co go nam Krysia przytargala.
kozi róg
kozi róg 29.11.2018, 15:33
Wiceburmistrz to spory koszt.11 pensji brutto , urlop, trzynastka ,jakaś premia( wiadomo protegowany to musi dobrze pracować) i 150 000 pójdzie z kasy miasta rocznie.. Gdyby to włożyć w dotacje unijną przy dobrych wiatrach we Fromborku jest odnowione 2 kilometry chodników w jeden rok! Pietkiewicz tak się chwalił ,ze posiada zdolności do dotacji unijnych wiec po co zatrudnia kolesia? To małe biedne miasteczko i wiceburmistrz potrzebny tylko w razie gdyby nie daj co burmistrz zachorował. Patrzcie od początku na ręce tych ludzi bo będzie jak 5 lat temu z Lewańska ,z miasta wyparuje kilkaset tysięcy(a może i w milionach ), a gwiazda nałoży koszulkę, ale tym razem nie z napisem "nic nie muszę" tylko "możecie mi skoczyć"

 
robercik
robercik 28.11.2018, 17:05
Nie ma co się spinać to tylko wiecznie brudne miasto zamieszkałe w sporej części przez dziadostwo .Kilkaset osób doskonale sobie zdawało sobie sprawę ,że Lewańska to nic dobrego dla Fromborka, ale jak wspomniałem sporo ludzi jest bez wykształcenia ,albo ma osobisty interes i to oni zadecydowali .
Jurek
Jurek 28.11.2018, 14:09
Mlynary sie ciesza ze pozbyly sie misztala ale nie wiedza ze frombork przerasta misztala w 5oo%. To wybrana wladza jest swietsza od papierza i czerwiensza od stalina
We fromborku osoba z wyrkiem dostaje odprawy przedemerytalne w wysokosci 6oooo tysiecy zlotychi i
Zasiada w starostwie braniewskim . WITAMY W CZERWONYM FROMBORKU. W wodociagach fromborskich rzadzi specjalista ze sluzby bezpieczenstwa ktory jest nie do ruszenia ma takie zapisane zabezpieczenia ze nawet urzad miasta na moje pytania o ujawnieniu tej umowy odpowiada mi ze jest umowa tajna i niepodlega do wiadomosci publiczney.Pewno to nastepne klamstwo.Tylko zapamietajcie ze to jedna z wiekszych kanali peerelowskiej sluzby bezpieczenstwa. DZIS POWRACA DO FROMBORKA CZERWONA NIENAWIDZACA SPOLECZENSTWA CZERWONA BRYGADA SPOD ZNAKA SIERPA I MLOTA.
Młynarek
Młynarek 28.11.2018, 08:11
Tak, Młynary się cieszą z pozbycia despoty. Poszedł do Fromborka to tam luz blus jaki pracodawca pozwoli na wyjazdy w godzinach pracy 3 razy w tygodniu do innej pracy na uczelni. Dostanie 5 na rękę i dalej będzie brylował i prowadził wykłady o niczym.
on
on 28.11.2018, 13:40
Komedia, ale cyrk. A miało być tak pięknie. Taczkę trzeba szykować na takich włodarzy. Wstyd radni co tak obstawaliście za obecnym burmistrzem. Wstyd
Młynarczyk
Młynarczyk 27.11.2018, 21:35
Gbur, który ma duże mniemanie o własnej osobie i nieomylności a tak naprawdę nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu jakimkolwiek majątku, tym bardziej gminy...nie wiem gdzie zdobył ten dyplom z ekonomii :?
Mieszkanka Młynar
Mieszkanka Młynar 27.11.2018, 20:37
Gratuluję super ekonomisty który zadłużył gminęMłynary na ponad 12 milionów Gmino Frombork trzymaj się?
Sakiewka
Sakiewka 27.11.2018, 19:02
Frombork nie Warszawa ,pamiętamy kto nogi rozkładał ......Pietkiewicz dobrze kombinuje,pomyślał tak,skoro mnie wybrali,a się nie znam to głupki są w tym mieście jak mało gdzie Wezmę kumpla do roboty ,to za 5 lat on weźmie mnie.
Kazik
Kazik 27.11.2018, 18:46
Nie jestem zdziwiony.w zyciu by sobie sam nie poradził,z brakiem doświadczenia i wykształcenia.byla burmistrz Krystyna ma tylko średnie,czyli żadnego stanowisko w urzędzie praktycznie piastować nie moze.rzekomo miała być przewdczaca rady w powiecie,ale ich pogonili Hahaha.w sumie nie zna nawet ustawy o samodziadzie powiatu, bo wypisuje durne rzeczy na swoim profilu. Smutne ze osoby bez wiedzy piastują takie stanowsika :( za takie pieniądze!
mieszkaniec
mieszkaniec 27.11.2018, 17:37
Żenada, Młynary cieszą się, że pozbyli się gbura ze swojego urzędu a Frombork bierze takich do siebie. Myślę, że we Fromborku mieszka sporo ludzi którzy mogli by piastować to stanowisko z powodzeniem. Przynajmniej podatek by został w gminie
Romek xD
Romek xD 27.11.2018, 22:37
kto sie cieszy to sie cieszy, po roku sie okaze ze nowy burmistrz bedzie taki sam w dzialaniach jak poprzednik Misztala czytaj Zajac... A wypowiedz Pani juz obecnej burmistrz przed wyborami ,,wystarcza mi 5 lat,, samo mowi za siebie ze trzeba sie dobrze finansowo zabezpieczyc :D
M
M 27.11.2018, 17:53
Chyba ty się cieszysz bo na pewno nie Mlynary, dobry gospodarz POWODZENIA te Młynary trzymają kciuki
s.........
s......... 27.11.2018, 19:28
zamiast trzymać kciuki mogli go wybrać
Renegat
Renegat 27.11.2018, 16:10
Słyszałem opinię, że szpital psychiatryczny ma znaczny wpływ na samopoczucie mieszkańców Fromborka. Czytając te komentarze tylko w tym upewniam się :))
pffff
pffff 27.11.2018, 15:40
Gmina biedna kasy nie ma ale na posadkę dla zastępcy się znajdzie...
Żenada
Żenada 27.11.2018, 15:32
A w mojej Gminie Wójt zatrudnić ma byłą Burmistrz Fromborka, żeby dalej nic nie robiła i razem w ruinę tę biedną Gminę będą obydwoje wpędzać!!!
xxx
xxx 27.11.2018, 15:32
ciekawe komu Młynary dadza posadke z Fromborka i tak to sie walczy z bezrobociem.
fiut
fiut 27.11.2018, 15:21
Będzie robił wszystko to czego nie umie Pietkiewicz ,czyli właściwie będzie od wszystkiego. Mimo ,ze miasto przez 5 lat straci ponad pół miliona to dobrze ,ze chociaż ktoś nas będzie reprezentował na zewnątrz . Szkoda tylko naszej fromborskiej gwiazdy ,ze tak ją niesprawiedliwie potraktowali w powiecie. Jak ten Koziołek mógł zabrać jej tyle chajsu sprzed kulfona .Do zagrody z nim ,do ronina …..
Mieszkaniec Młynar
Mieszkaniec Młynar 27.11.2018, 16:34
No to lepiej nie mogliście trafić buhahaha. "Zamienił stryjek siekierkę na kijek".
From
From 27.11.2018, 15:05
Tak się Frombork bronił przed obcymi... Pan Zbigniew sam sobie nie poradził

Pozostałe