Stypendyści premiera. Czworo jest z Braniewa

  • 26.11.2018, 17:54
  • Inf. prasowa Urzędu Wojewódzkiego i Kuratorium Oświaty
Stypendyści premiera. Czworo jest z Braniewa © Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Alicja Błaszk, Krystian Czyżykowski, Aleksandra Kaluta i Dominika Pieczka – tych czworo uczniów z braniewskich szkół średnich otrzymało w tym roku stypendia premiera.

W tym roku w całym województwie warmińsko-mazurskim stypendia otrzymało 154 uczniów. Wszyscy musieli spełnić jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem przy najwyższej w danej szkole średniej ocen (co najmniej 4,75) lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Z kolei w pozostałych dziedzinach wiedzy musieli osiągnąć wyniki co najmniej dobre.

Te warunki spełnili Alicja Błaszk z technikum w Zespole Szkół Zawodowych, Krystian Czyżykowski, z Liceum Ogólnokształcącego im. F. Nowowiejskiego, Aleksandra Kaluta z LO i Dominika Pieczka z technikum w Zespole Szkół Budowlanych.

Stypendia wręczyli uczniom wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki oraz warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Wojciech Cybulski.

 

Stypendium prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych:

1. Stypendium prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
2. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.
3. Stypendium wypłacane jest w dwóch ratach; pierwsza – do 30 listopada, za okres od września do grudnia, druga – do 30 kwietnia, za okres od stycznia do czerwca.
4. Stypendium prezesa Rady Ministrów jest wypłacane ze środków budżetu państwa i wynosi 258 zł miesięcznie.
5. Kandydatów do stypendium typuje samorząd uczniowski, zgodnie z trybem określonym statucie szkoły.
6. Wnioski o przyznanie stypendium, wraz z uzasadnieniem, przedstawia się radzie szkoły, która zatwierdza jednego kandydata (w przypadku braku rady szkoły – rada pedagogiczna).
7. Wniosek o przyznanie stypendium, zatwierdzony przez radę szkoły (radę pedagogiczną), dyrektor szkoły przedstawia kuratorowi oświaty, a kurator oświaty – za pośrednictwem ministra edukacji narodowej – prezesowi Rady Ministrów w terminie do 31 lipca.

Inf. prasowa Urzędu Wojewódzkiego i Kuratorium Oświaty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe