O bezpieczeństwie mieszkańców z zarządcami budynków

  • 26.11.2018, 17:00
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
O bezpieczeństwie mieszkańców z zarządcami budynków © KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy przeprowadzili spotkanie z zarządcami i administratorami obiektów w ramach realizowanego programu „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Głównym celem spotkania było uświadomienie zagrożenia ze strony tlenku węgla oraz przyczyn jego występowania.

W trakcie spotkania strażacy przypomnieli i omówili obowiązki zarządców w zakresie przeglądów technicznych budynków oraz szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej. Przypomniano również zasady postępowania w przypadku powstania pożaru sadzy w przewodzie kominowym oraz obecności przy działaniach Straży Pożarnej i policjantów (do których zadań – oprócz prewencji – należy także ustalenie przyczyn powstania pożarów sadzy).

Warto przypomnieć, że odpowiedzialność za stan przewodów kominowych ponoszą administratorzy, właściciele, użytkownicy oraz zarządcy obiektów. W nagminnie powtarzających się przypadkach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej – w tym systematyczności kontroli i czyszczenia przewodów kominowych – mogą być wystawiane mandaty karne.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe