Strażnica OSP we Fromborku wyremontowana

  • 16.11.2018, 13:45
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Strażnica OSP we Fromborku wyremontowana © KP PSP w Braniewie
Budynek jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku przeszedł gruntowny remont, zmieniając swój wizerunek. 14 listopada zakończono prace budowlane, oddając do użytku odnowiony i zmodernizowany budynek.

Historia obiektu strażnicy OSP Frombork sięga roku 1968, kiedy to oddano do użytku budynek jako siedzibę straży pożarnej. Przez kolejne lata w miarę rozwoju i zwiększania wymagań stawianych strażakom-ochotnikom budynek strażnicy OSP powiększał się i rozrastał. Dobudowany został garaż, świetlica oraz pomieszczenia gospodarcze i socjalne.

Pierwsze próby przeprowadzenia termomodernizacji budynku, łącznie z budową spadzistej, zadaszonej części podjęte zostały w 2003 roku. Jednakże koszty wykonania przedsięwzięcia w tamtym okresie były tak duże, że nie pozwoliły na jego realizację.

Przełomowym okazał się rok 2016, gdzie przy wspólnym dofinansowaniu z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i budżetu Gminy Frombork udało się zamontować nowoczesne wrota garażowe. Wtedy też strażacy ochotnicy z fromborskiej jednostki odnowili kompleksowo wnętrze strażnicy, garaże, świetlicę, pomieszczenia socjalne, warsztat. Udało się także wyposażyć szatnię strażaków w nowe szafki i posadzki.

W 2017 roku ponownie podjęte zostały rozmowy o budowie montażu finansowego na przeprowadzenie termomodernizacji. W tym celu w projekcie budżetu Gminy Frombork na 2018 rok zabezpieczono niezbędne środki wkładu własnego. Dokonano również wymiany i montażu nowego ogrodzenia wokół strażnicy OSP.

W 2018 roku pozytywne decyzje w sprawie dofinansowania przedsięwzięcia przekazali Komendant Główny PSP w ramach dotacji celowej z KSRG (20 tys. złotych) oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach dotacji celowej z budżetu naszego województwa (20 tys. złotych). Łączna wartość projektu na jego zakończenie wyniosła niemal 56,4 tys. złotych, a swoją cegiełkę (ponad 1,2 tys. złotych) dołożyli też sami strażacy ochotnicy.

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.11.2018, 14:57
Brawo strażacy! Dzięki waszej determinacji pewnie stoi teraz taki piękny budynek :) aż zachwyca jak się na niego patrzy :)

Pozostałe