Dąb pamięci poświęcony ks. Barczewskiemu

  • 08.11.2018, 15:05
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Dąb pamięci poświęcony ks. Barczewskiemu © Starostwo Powiatowe w Braniewie
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie uczczono pamięć ks. Walentego Barczewskiego, zasłużonego dla Warmii bojownika o polskość i niepodległość.

SOSW uczestniczy w projekcie „100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej”, którego celem jest upamiętnienie i utrwalenie w społeczeństwie wybitnych postaci, które wywarły istotny wpływ na odzyskanie oraz umocnienie niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Z tej okazji tuż przy szkole posadzono dąb, który będzie upamiętniał ks. Walentego Barczewskiego (1856-1928) – działacza narodowego, prezesa Polskiej Rady Ludowej na Warmii.

Odsłonięto także tablicę upamiętniającą ks. Barczewskiego. W jej odsłonięciu uczestniczyła Karolina Motyka-Kozioł, szefowa elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego, starosta braniewski Leszek Dziąg, burmistrz Braniewa Monika Trzcińska, dyrektor szkoły Dorota Wiśniewska i Renata Perlińska, wizytator z Kuratorium Oświaty.

— Setna rocznica odzyskania niepodległości to doskonała okazja, aby przypomnieć tych bohaterów, którzy czasami całe swoje życie oddali walce za polskość — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Tym bardziej ma to duże znaczenie w przypadku młodych ludzi, którzy powinni pamiętać, że ich przodkowie nie tylko walczyli o wolność, ale także za nią ginęli.

Na zakończenie spotkania uczniowie SOSW zaprezentowali program artystyczny i zaprosili na przygotowany przez siebie poczęstunek.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (64)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zuza
zuza 13.11.2018, 14:51
Mam nadzieję, że pan "celebryta" zostanie tylko i wyłącznie radnym. Stołek czas przekazać
Jarosław
Jarosław 09.11.2018, 06:00
Kabaret ;-)

Pozostałe