Nowoczesny wóz i nowy sprzęt

  • 31.10.2018, 12:22
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Nowoczesny wóz i nowy sprzęt © KP PSP w Braniewie
Strażacy z OSP Gronowo otrzymali nowy wóz, zaś ochotnicy z gminy Braniewo dostali nowoczesny sprzęt ratowniczy. Specjalistyczny sprzęt trafił także do ochotników z gminy Frombork.

Strażacy ochotnicy z gminy Braniewo otrzymali nowoczesny sprzęt ratowniczy zakupiony z pieniędzy pochodzących z Ministerstwa Sprawiedliwości. Dodatkowo do strażaków z Gronowa trafił nowy wóz bojowy.

Sprzęt ratowniczy trafił do jednostek OSP Lipowina, Żelazna Góra oraz Gronowo.
Nowoczesny pojazd ratowniczy GBA Renault będzie służył strażakom z jednostki OSP Gronowo. Wartość zakupionego pojazdu blisko 750 tys. złotych.

To kolejny pojazd pożarniczy, który wzmocnił potencjał ratowniczy strażaków-ochotników na terenie powiatu braniewskiego. Wcześniej pojazd ratowniczy otrzymali strażacy z jednostki OSP Pieniężno. Zakup pojazdów pożarniczych był możliwy dzięki wsparciu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kolejny specjalistyczny sprzęt ratowniczy trafił także na wyposażenie strażaków-ochotników z miasta i gminy Frombork. Pieniądze na jego zakup pochodziły z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Sprzęt został przekazany jednostkom OSP Frombork, OSP Wielkie Wierzno oraz OSP Jędrychowo.
Są to m.in. defibrylatory AED, zestawy medyczne PSP R1, przyrządy pomiarowe, sprzęt służący do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz osłony na poduszki powietrzne.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe