Akcja „Znicz”. Uważajcie, gdzie parkujecie!

  • 30.10.2018, 19:00
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Akcja „Znicz”. Uważajcie, gdzie parkujecie! © KPP w Braniewie
31 października policjanci rozpoczynają Akcję „Znicz”. Dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na drogach. A doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że duży ruch w połączeniu z trudnymi, jesiennymi warunkami atmosferycznymi niekorzystnie wpływają na koncentrację kierowców.

Patrole policjantów można będzie spotkać w pobliżu cmentarzy. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych.

Funkcjonariusze sprawdzać będą m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i o zachowanie szczególnej ostrożności.
Apel do pieszych: poruszając się po zmroku używajcie elementów odblaskowych.

Kierowcy będą musieli przygotować się na zmianę organizacji ruchu w Braniewie.

 

Zmiana organizacji ruchu

W związku z obchodami Wszystkich Świętych 31 października oraz 1 i 2 listopada wprowadzone zostaną w Braniewie zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy.

• Na ulicy Olsztyńskiej, po jej lewej stronie (patrząc w kierunku Płoskini) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).

Ulica Morska wyłączona będzie z ruchu kołowego od ulicy PCK do skrzyżowania z ulicą Wileńską. Wjazd na tę ulicę przewidziany jest jedynie dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz osób niepełnosprawnych.

• Na ulicy Elbląskiej nie wolno zatrzymywać się po prawej stronie drogi, patrząc w kierunku Elbląga (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe