Strażacy w obserwatorium astronomicznym

  • 29.10.2018, 15:34
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Strażacy w obserwatorium astronomicznym © KP PSP w Braniewie
Pracownik Parku Astronomicznego Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku dostrzegł silny dym, który zaczął wypełniać pomieszczenia. Próba ugaszenia pożaru nie powiodła się – tak wyglądał początek scenariusza strażackich ćwiczeń.

Tym razem strażacy przeprowadzili ćwiczenia w Parku Astronomicznym znajdującym się w Roninie niedaleko Fromborka.

Jako pierwsi działania ratownicze rozpoczęli strażacy-ochotnicy z OSP Frombork oraz OSP Wielkie Wierzno. Dodatkowo na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przystąpili do odnalezienia w pomieszczeniach osoby poszkodowanej oraz źródła ognia. Pracownicy przećwiczyli powiadamianie straży pożarnej, ewakuację z obiektów oraz współpracę ze strażą pożarną.

Strażacy zapoznali się z obiektem oraz praktycznie przećwiczyli pobór wody do celów gaśniczych ze zbiornika przeciwpożarowego.

Zmaganiu strażaków przyglądał się komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko.

To kolejne ćwiczenia zorganizowane przez funkcjonariuszy KP PSP w Braniewie tym razem we współpracy z pracownikami Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe