Teledysk z wesela a klasyczny film ślubny. Ile powinien trwać reportaż, żeby każdy był zadowolony?

  • 24.10.2018, 19:48
  • Artykuł partnera
Teledysk z wesela a klasyczny film ślubny. Ile powinien trwać reportaż, żeby każdy był zadowolony?
W dzisiejszych czasach powoli odchodzi się od kilkugodzinnych filmów ślubnych, przywodzących na myśl opery mydlane. Jeszcze w latach 90. relacja, która była krótsza niż 3 godziny, uchodziła za niewartą uwagi. Dziś sytuacja wygląda inaczej, a kreatywne kadry zebrane w półgodzinną całość pozbawioną długich ujęć, są najczęściej wybieraną opcją, na jaką decydują się młode pary.

Oczekiwania Państwa Młodych i budżet, jakim dysponują

Zdarza się, że oczekiwania znacznie przewyższają budżet, jaki przyszli małżonkowie zamierzają przeznaczyć na kamerzystę. Dlatego najlepiej będzie, jeśli z wyprzedzeniem zorientują się oni, jakie ceny obowiązują za filmy ślubne, które się im podobają. Jeżeli młodzi marzą o ujęciach z lotu ptaka, niezbędne będzie użycie drona. Gdy chcą urozmaicić film o te same sceny ukazane z kilku perspektyw, nie obejdzie się bez zatrudnienia drugiego operatora kamery. A to wszystko kosztuje, podobnie jak dodatki w postaci teledysku czy kadrów z sesji zdjęciowej.

Wiele zależy od tego, ile ma trwać zamówiony film ślubny. Może to być 30 minut, godzina, a nawet dwie lub trzy. Każda z opcji oznacza coś zupełnie innego. Gdy młodzi wybierają krótki film, kamerzysta będzie miał więcej pracy związanej z montażem. Kiedy decydują się na produkcję kilkugodzinną, nie otrzymają dynamicznego reportażu, gdyż sceny w większości będą pozbawione cięć. Najlepiej jest więc wybrać pakiet, czyli krótki film i jeszcze krótszy teledysk ślubny. Jak udowadniają profesjonalni kamerzyści, 20-minutowa, odpowiednio zmontowana produkcja, jest idealną pamiątką ze ślubu, do której z chęcią się wraca. Tacy specjaliści od filmowania wesel czekają na przyszłych małżonków w Feel8Studio. Ich pokaźne doświadczenie pozwala na kręcenie filmów, pełnych emocjonalnych kadrów.

Film ma się podobać nowożeńcom. Gościom trudno dogodzić

W dniu swojego ślubu powinno się myśleć przede wszystkim o sobie i, oczywiście, o żonie lub mężu. Nigdy nie uda się zadowolić każdego z gości. Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony z miejsca przy stoliku, z orkiestry, smaku tortu, a nawet z pogody. Ktoś skomentuje suknię ślubną, a komuś nie przypadnie do gustu fryzura świadkowej. Tego nie da się uniknąć, tym bardziej nie należy zaprzątać sobie głowy myślami o opiniach gości. To oni przychodzą na ślub oraz przyjęcie weselne i od ich podejścia zależy, czy będą się dobrze bawić. Państwo Młodzi mogą później przesłać im swój film ślubny albo zdecydować, że zostawiają go wyłącznie dla siebie. Dlatego też podczas omawiania szczegółów z kamerzystą, co ma miejsce jeszcze na długo przed ceremonią, nie warto uwzględniać rad i sugestii od wujków, kuzynek czy babć. Film ze ślubu ma odpowiadać parze młodej! A zarówno czas jego trwania i muzyka mają być wybrane przez przyszłych nowożeńców i wyłącznie przez nich. Jeżeli szukają Państwo profesjonalnej firmy oferującej filmowanie wesel i ślubów, zgłoście się do Feel8Studio. Tam kamerzysta doradzi Wam i podpowie we wszelkich kwestiach związanych z filmem ślubnym i nie tylko.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe