Biegali od punktu do punktu. Najlepsi z pucharami

  • 19.10.2018, 19:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Biegali od punktu do punktu. Najlepsi z pucharami © Organizator wydarzenia
Ponad 120 zawodników przynajmniej raz pobiegło w biegu rozgrywanym w ramach Mistrzostw Powiatu Braniewskiego w biegu na orientację. Sklasyfikowani zostali tylko ci, którzy na swoim koncie mieli minimum trzy starty.

Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w średniodystansowym biegu na orientację rozpoczęły się już w kwietniu – wówczas rozegrano pierwszy bieg w Braniewie. Kolejne odbywały się m.in. w lesie niedaleko Rus i we Fromborku.

Zadaniem uczestników (startujących w kilku kategoriach wiekowych) było pokonanie w jak najkrótszym czasie trasy wyznaczonej w terenie w postaci punktów kontrolnych i naniesionych na mapę.

Do klasyfikacji końcowej Indywidualnego Pucharu Powiatu Braniewskiego 2018 wliczane były 3 najlepsze wyniki zawodnika uzyskane we wszystkich 4 rundach Pucharu Powiatu Braniewskiego 2018. Aby zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji końcowej zawodnik musiał być sklasyfikowanym w minimum trzech rundach.

Ostatnią z rund rozegrano we Fromborku. Po zakończeniu biegu starosta braniewski Leszek Dziąg wręczył zawodnikom puchary i dyplomy.

Puchary zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Braniewie w ramach dofinansowanie Kalendarza Imprez Sportowych Powiatowej Rady Sportu na 2018 rok.

Mistrzostwa zorganizował i przeprowadził członek Powiatowej Rady Sportu Pan Piotr Śliwiak (kierownik zawodów). Sędzią głównym i budowniczym tras był Pan Krzysztof Kraśniewski. Organizatorzy: Braniewski Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Maratończyk” przy Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie. Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Braniewie i Nadleśnictwo Zaporowo.

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe