Szybko jechali, szybko stracili prawo jazdy

  • 18.10.2018, 15:15 (aktualizacja 18.10.2018, 15:17)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Szybko jechali, szybko stracili prawo jazdy © KPP w Braniewie
Dwaj mężczyźni najwcześniej za trzy miesiące będą mogli odzyskać swoje uprawnienia do kierowania. Policjanci zatrzymali ich prawo jazdy po tym, jak z prędkością ponad 100 km/godz. jechali w terenie zabudowanym.

Policjanci przypominają, że od 18 maja 2015 r. obowiązują surowsze kary wobec tych kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do przepisów ruchu drogowego i w sposób rażący łamią obowiązujące prawo na drogach, poruszając się z nadmierną prędkością.

O tym, jak surowe wiążą się z tym konsekwencje, przekonało się w ostatnich dniach dwóch mężczyzn.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w Płoskini. 33-latek jechał z prędkością ponad 100 km/godz. w terenie zabudowanym.
Drugi z kierowców zbyt szybko poruszał się po Młotecznie. Tym razem dokonany pomiar wykazał, że pędził z prędkością 108 km/godz., pomimo obowiązującego ograniczenia do 50 km/godz.

Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali każdego z mężczyzn 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Kierowcy stracili również prawa jazdy. Teraz będą mogli odzyskać uprawnienia dopiero za 3 miesiące.

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe