Bez wahania uratował topiącego się psa

  • 06.04.2016, 18:30
  • Wojciech Andrearczyk
Bez wahania uratował topiącego się psa OTOZ Animals w Braniewie
Dwie dziewczynki zauważyły topiącego się w rzece małego psa. Poprosiły o pomoc będącego w pobliżu mężczyznę. Dzięki niemu pies nie utopił się i wrócił do właścicielki.

12-latka i 10-latka przechodziły w pobliżu ogródków działkowych „Katarzynki”. W pewnym momencie spostrzegły, że w pobliskiej rzece Pasłęce topi się mały pies.

Dziewczynki natychmiast poprosiły o pomoc w jego uratowaniu przebywającego w pobliżu mężczyznę. Ten bez wahania wyciągnął psa z wody.

— Nie wiemy, kim był ten człowiek, ale dla nas jest bohaterem, któremu należą się wielkie podziękowania — mówi Monika Hyńko, inspektor OTOZ Animals w Braniewie. — Dziewczynki zabrały psa do domu i skontaktowały się z nami.

Topiące się zwierzę okazało się suczką. Miała założone szelki, ale nie posiadała znaczka z identyfikatorem. Dzięki udostępnieniu informacji w mediach społecznościowych udało się jednak szybko ustalić właścicielkę suczki, która skontaktowała się z Animalsami.

— Składamy wielkie podziękowania dwóm dziewczynkom — Tatianie Godlewskiej i Martynie Osiak za uratowanie suczki — mówi Hyńko. — Wielkie brawa!

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe