Strażacy z Pieniężna z nowoczesnym wozem

  • 16.10.2018, 15:33
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Strażacy z Pieniężna z nowoczesnym wozem © KP PSP w Braniewie
Strażacy-ochotnicy z OSP Pieniężno otrzymali nowy pojazd ratowniczy GBA Renault oraz sprzęt. Tak samochód, jak i sprzęt zostały zakupione z pieniędzy pochodzących z budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości.

Strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Pieniężno otrzymali nowoczesny pojazd średni ratowniczo-gaśniczy, który wzmocni potencjał ratowniczy jednostki OSP.

Samochód został pozyskany dzięki staraniom strażaków i burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdo, przy współpracy z Radą Miejską oraz dzięki udzielonemu wsparciu: Komendy Głównej PSP, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Powiatu Braniewskiego.

Wóz kosztował 770 tys. złotych, z czego 250 tys. złotych pozyskano w ramach dotacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, 50 tys. złotych z dotacji Urzędu Marszałkowskiego i 10 tys. złotych z Powiatu Braniewskiego.

Włączenie pojazdu pożarniczego do służby rozpoczęło się od poświęcenia wozu przez proboszcza parafii pw. św. Piotra i Pawła ks. Marka Adamczyka.

Kluczyki i dokumenty wręczali burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko, wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz oraz starosta braniewski Leszek Dziąg.

Podczas uroczystości przekazano także sprzęt ratowniczy, zakupiony z pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wyposażenie ratownicze otrzymali przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Pieniężno: OSP Pieniężno, OSP Kierpajny Wielkie, OSP Lechowo oraz OSP Pluty.

Na uroczystość przekazania przed remizę jednostki OSP przybyli członkowie jednostek OSP, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwo, mieszkańcy oraz sympatycy pożarnictwa.

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe