Niedziela, 16.06.2019

Strażacy wędkowali na Jeziorze Pierzchalskim

  • 15.10.2018, 19:21
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Strażacy wędkowali na Jeziorze Pierzchalskim © KP PSP w Braniewie
Mistrzostwa Strażaków Państwowej Straży Pożarnej Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Wędkarstwie Spinningowym „Braniewski Drapieżnik 2018” zakończyły się wygraną strażaków z Lidzbarka Warmińskiego.

Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży w Braniewie, natomiast zawody zorganizowano pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Miejscem zawodów było Jezioro Pierzchalskie znajdujące się w rezerwacie przyrody na terenie gminy Płoskinia. Do rywalizacji stanęło 43 zawodników-strażaków reprezentujących komendy miejskie i powiatowe PSP z terenu województwa. Zawodnicy walczyli o puchary, medale, statuetki które ufundowali warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Wierzchowski, komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko (gospodarz zawodów) i komendant miejski PSP w Elblągu kpt. Łukasz Kochan.

Po kilku godzinach prowadzonych połowów zawodnicy wrócili do bazy zawodów ze złowionymi rybami. Po dokonaniu pomiarów oraz ważenia ryb ogłoszono wyniki w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej zawodów wędkarskich „Braniewski Drapieżnik 2018”.

Oprócz wspaniałego miejsca gdzie rywalizowali zawodnicy (rezerwat przyrody) dopisała również pogoda. Na zakończenie zawodów uczestnicy zostali poczęstowali ciepłym posiłkiem, był czas do wspólnych rozmów i wymiany uwag.

To kolejne mistrzostwa strażaków PSP w wędkarstwie spinningowym organizowane na terenie powiatu braniewskiego.

 

Rywalizacja zespołowa:
1. KP PSP w Lidzbarku Warmiński
2. KM PSP w Elblągu / JRG Pasłęk
3. KP PSP w Ostródzie

Rywalizacja indywidualna:
1. Kamil Nowak (KP PSP Lidzbark Warm.)
2. Grzegorz Skoczek (KP PSP Lidzbark Warm.)
3. Kamil Budziński (KP PSP Lidzbark Warm.)

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe