Domowe awantury zakończyli w areszcie

  • 11.10.2018, 15:39 (aktualizacja 11.10.2018, 15:40)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Domowe awantury zakończyli w areszcie © Pixabay.com
Areszt na trzy miesiące oraz policyjny dozór – to konsekwencje, które poniosą dwaj mężczyźni, podejrzani o znęcanie się nad swoimi bliskimi. To już kolejne zatrzymania sprawców przemocy domowej.

Pierwszy z agresorów został zatrzymany podczas domowej awantury, którą wywołał 7 października. Wezwany na miejsce patrol ustalił, że pijany 25-latek stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojego brata – wyzywał go, bił i groził mu pozbawieniem życia.
Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a kryminalni zgromadzili przeciwko podejrzanemu materiał dowodowy, dążąc tym samym do tego, by zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonemu.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec 25-latka areszt na 3 miesiące.

Drugi z podejrzanych został zatrzymany po tym, jak do funkcjonariuszy o pomoc zwróciła się pokrzywdzona. Kobieta zeznała, że jej 22-letni partner znęca się nad nią od niemal dwóch lat. Do przemocy dochodziło podczas awantur, które pijany mężczyzna wywoływał.
Decyzją prokuratora podejrzany musi opuścić mieszkanie, w którym przebywał ze swoją partnerką, a także zobowiązany został do stawiennictwa w braniewskiej komendzie 2 razy w tygodniu, w ramach policyjnego dozoru.

Mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe