Sobota, 23.02.2019

Jeśli możesz oddać krew – zgłoś się koniecznie

  • 9.10.2018, 01:09
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Jeśli możesz oddać krew – zgłoś się koniecznie © KPP w Braniewie
Jesteś osobą pełnoletnią? Nie ukończyłeś jeszcze 65 roku życia? Czujesz się dobrze i pragniesz pomagać drugiemu człowiekowi? Koniecznie zgłoś się dzisiaj (9 października) w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie i oddaj krew!

Ten pierwszy krok, którym jest podjęcie decyzji o oddaniu krwi i staniu się krwiodawcą, jest początkiem wspaniałej drogi do osiągnięcia satysfakcji. Uczucie to rodzi się ze świadomości tego, że twoja krew może uratować inne ludzkie życie. Dawcy zwiększają również własne bezpieczeństwo. Już po pierwszym oddaniu krwi poznajemy przecież grupę swojej krwi – ta informacja jest niezwykle cenna i w przyszłości może przydać się nam wielokrotnie.

Przed podjęciem tej ważnej decyzji warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie – komu pomagamy? Wszystkim potrzebującym krwi, chorym, a także samemu sobie. Być może to właśnie donator będzie kiedyś jej potrzebował...

Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym twoją tożsamość i nr PESEL np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi.

Początek zbiórki krwi o godz. 9:30.

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe