Żołnierze brygady świętują. W amfiteatrze i przed bazyliką

  • 27.09.2018, 22:24
  • Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.
Żołnierze brygady świętują. W amfiteatrze i przed bazyliką © 9BBKPanc.
9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej świętuje w tym roku 24. rocznicę swojego powstania. Obchody tego święta odbędą się już dzisiaj (w piątek, 28 września). Z żołnierzami będzie można spotkać się na placu przed bazyliką i w amfiteatrze miejskim.

Program obchodów święta brygady:
09:30 – msza św. odprawiona w bazylice mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie,
11:00 – uroczysty apel zakończony defiladą wojskową (na placu przed bazyliką),
12.00-16.00 – Piknik Militarny w Amfiteatrze Miejskim w Braniewie.

W ramach pikniku:
- pokaz sprzętu i wyszkolenia żołnierzy (walka wręcz, prezentacja dynamiczna działań kompanii zmechanizowanej),
- prezentację sprzętu wojskowego 9. brygady i jednostek zaprzyjaźnionych (czołgi PT-91 i Leopard, BWP, samobieżne haubice typu Krab i Dana, wyrzutnia rakietowa Langusta, samobieżny moździerz Rak),
- w trakcie festynu w amfiteatrze funkcjonować będą m.in.: ogródek saperski, strzelnica polowa i kuchnia wojskowa, w której serwowana będzie żołnierska grochówka,
- gry i zabawy oraz bezpłatne „dmuchańce” dla dzieci,
- koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 14:00. W razie niesprzyjającej pogody, koncert zostanie przeniesiony do Braniewskiego Centrum Kultury.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

 

Będą utrudnienia
W związku z obchodami święta święta mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane przemieszczaniem się wojska i ciężkiego sprzętu wojskowego z koszar przy ul. Sikorskiego i przy al. Wojska Polskiego na plac przed bazyliką.
Przemarsz kolumn ulicami: Sikorskiego i Fromborską przez rondo gen. Andersa w kierunku bazyliki w piątek (28 września) planowany jest w godz. 10:00-10:30.
Przejazd pojazdów gąsienicowych na gumowych nakładkach realizowany będzie w piątek (28 września) w godz. 7:00-9:00 z koszar przy ul. Sikorskiego w kierunku bazyliki i z koszar przy al. Wojska Polskiego w kierunku amfiteatru i bazyliki, ulicami: Wileńską, Morską, Kromera i z powrotem w godzinach 17:00-18:00.
W związku z organizacją święta w piątek (28 września) zamknięty zostanie parking przy bazylice.

 


 

Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anuż
anuż 28.09.2018, 17:11
Dla mnie jest nie do przyjęcia wystawianie czołgów i innego sprzętu wojskowego przy katedrze .Wygląda to okropnie aaaa wojenki się zachciało .......pobłogosławić i na ruskich bo garstka jankesów stacjonuje Zapomina się o okropieństwach wojny..".Bracia" amerykanie zawsze dobrze z wojny wyjdą a właściwie to oni wprowadzają demokrację
Widziol
Widziol 28.09.2018, 14:04
A pula byla . Bo nic nie dostalem. A powinienem

Pozostałe