Z ulicy Kościuszki znikną ławki i kosze

  • 26.09.2018, 17:00
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Z ulicy Kościuszki znikną ławki i kosze © Archiwum redakcji
Władze miasta usuną z ulicy Kościuszki ławki, kosze na śmieci, donice na kwiaty. Powód: zbliżający się remont ulicy.

Już niebawem ruszą prace remontowe drogi wojewódzkiej W507 z Braniewa (od skrzyżowania ze światłami) do Woli Lipowskiej. To pierwszy etap przebudowy niemal 30-kilometrowego odcinka tej drogi na odcinku z Braniewa do Pieniężna. Kolejny – z Woli Lipowskiej do Pieniężna – odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym roku.

„W związku z rozpoczęciem robót budowlanych prowadzonych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie polegających na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 507 przy ul. Kościuszki jesteśmy zmuszeni w najbliższym czasie wykonać demontaż elementów małej architektury (ławki miejskie, kosze na śmieci, donice na kwiaty) a także zostanie usunięty betonowy słup reklamowy” – taki komunikat pojawił się dzisiaj na stronie internetowej Urzędu Miasta w Braniewie.

Przypomnijmy, że przebudowa dróg wiązać się będzie z szeregiem różnych prac. Nie tylko poprawą nawierzchni czy poboczy drogi. W grę wchodzi także budowa chodników, zatoczek autobusowych, przebudowa przejazdu kolejowego, czy przebudowa istniejących skrzyżowań.

 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec pow. braniewskiego
mieszkaniec pow. braniewskiego 01.03.2019, 18:19
co niektorzy zapominaja ze zatoki autobusowe sa po to aby zatrzymac sie na chwile zabrac pasazerow i jechac dalej a ni stac i czekac na kurs . maszkolego racje od tego sa dworce i chyba czas na to by z tym cos zrobic a nie klucic sie z koleja o kawalek placu ktory i tak stoi niewykozystanybo pociagi tez jezdza zadko a odprawy graniczne praktycznie nie maja racji bytu
Marta
Marta 04.10.2018, 23:21
Koniecznie powinni odremontowac dworzec PKS zeby ludzie i dzieci mieli gdzie czekac na autobus
Mieszkanka braniewa
Mieszkanka braniewa 30.09.2018, 13:45
Moim zdaniem najbardziej Braniewo potrzebuje remontu drogi na odcinku ronda w kierunku szpitala a nie remonty ul. Kosciuszki
mieszkaniec Kościuszki
mieszkaniec Kościuszki 28.09.2018, 09:39
Jest czas by przenieść ten przystanek ludziom spod okien, gdzie przed 6:00 kierowca stoi na uruchomionym silniku w *** mają przepisy prawa i ludzi mieszkających nad przystankiem. Widzimy gdzie nasze władze mają mieszkańców miasta. Dworzec stoi i niszczeje.
Zainteresowana
Zainteresowana 26.09.2018, 20:03
Może nareszcie powstanie jakaś wiata koło Yupsa

Pozostałe