Dawne Braniewo na taśmie filmowej

  • 25.09.2018, 14:56
  • Inf. nadesłana
Dawne Braniewo na taśmie filmowej
„Braniewo na taśmie filmowej w latach 70-90 tych XX wieku” – taki tytuł nosi prezentacja Artura Mieczańca, którą już w najbliższy czwartek (27 września) będzie można zobaczyć w Spichlerzu Mariackim w Braniewie.

Prelekcja (połączona oczywiście z oglądaniem fragmentów filmów) odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań czwartkowych organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Braniewa.
Początek o godz. 18:00. Miejsce: Spichlerz Mariacki w Braniewie (ul. Portowa 6). Wstęp wolny.

— Braniewo z lat 1970-90 to nasze dzieciństwo, młodość lub okres przed naszymi narodzinami — mówi Artur Mieczaniec. — Dzisiaj obraz ruchomy możemy utrwalić za pomocą podręcznej „komórki”. Wcześniej, jeszcze przed kamerami VHS, filmy rejestrowano za pomocą kamer tzw. „ósemek”, które były dostępne tylko dla nielicznych.

Prelegent od dłuższego czasu starał się dotrzeć do osób, które w swoich archiwach mają filmy, na których uwiecznione jest Braniewo sprzed 30 czy nawet 40 lat.
— Moje poszukiwania mieszkańców, którzy w domowych archiwach posiadają filmy z nagraniami Braniewa na taśmie celuloidowej zakończyły się sukcesem — mówi Artur Mieczaniec. — W najbliższy czwartek zaprezentuję to, co udało się odnaleźć i zachować – widok bazyliki mniejszej jako ruiny, pierwsze koncerty w amfiteatrze, ZOO przed remontem, basen na ul. Olsztyńskiej, skwer przed restauracją Centralną, ul. Kościuszki z lat 70-tych i inne.

Najwcześniejsze nagrania pochodzą z 1974 r.

 

Inf. nadesłana

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe