Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu

Historia bez granic. Dziedzictwo Prus Wschodnich

„Prusy Wschodnie – dziedzictwo kulturowe bez granic” – pod takim hasłem odbędzie się w Braniewie sympozjum zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Braniewa.
Historia bez granic. Dziedzictwo Prus Wschodnich

Sympozjum odbędzie się 21 września (piątek) w Spichlerzu Mariackim w Braniewie. Rozpocznie się jednak spotkaniem w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Braniewie (o godz. 9:00), a następnie odsłonięciem tablicy Jacobsa Jacobsona na byłym cmentarzu żydowskim.

Szczegółowy program sympozjum znajduje się na plakacie (poniżej).

— Historyczna tożsamość ziem powiatu braniewskiego jest nierozerwalnie związana z historią Prus Wschodnich, z żyjącymi tutaj ludźmi — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Spotykamy ją w wielu miejscach – to dawne pałace i dworki, rozwiązania urbanistyczne, liczne pamiątki i dzieła sztuki, kościoły czy kapliczki. Należy pamiętać o tej historii, dlatego takie sympozja, jak i działania Muzeum Ziemi Braniewskiej temu właśnie służą.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku odbyła się w Braniewie dwudniowa ogólnopolska konferencja popularno-naukowa „Krańce Europy IV”. Tematyka konferencji była bardzo szeroka, jej hasłem przewodnim była „Braniewska oświata, kultura i nauka na przestrzeni wieków”. Na jej zakończenie odsłonięto tablicę upamiętniającą Konrada Zuse – pioniera informatyki, który mieszkał w Braniewie.

 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
wr 24.09.2018 08:10
Co do poziomu prof. Achremczyka nikt nie ma wątpliwości, aż chce się słuchać jego wykładów, po prostu guru historyków Warmii. Trzeba było jednak posłuchać jak po polsku mówi Rosjanka Larisa Kołobkowa. Śmiem twierdzić, że wielu Polaków nie mówi taką czystą polszczyzną, o bogatym słownictwie nie wspominając...Brawo

Reklama
News will be here
Reklama
Reklama