Historia bez granic. Dziedzictwo Prus Wschodnich

  • 20.09.2018, 17:05 (aktualizacja 20.09.2018, 17:16)
  • Inf. prasowa TMB
Historia bez granic. Dziedzictwo Prus Wschodnich
„Prusy Wschodnie – dziedzictwo kulturowe bez granic” – pod takim hasłem odbędzie się w Braniewie sympozjum zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Braniewa.

Sympozjum odbędzie się 21 września (piątek) w Spichlerzu Mariackim w Braniewie. Rozpocznie się jednak spotkaniem w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Braniewie (o godz. 9:00), a następnie odsłonięciem tablicy Jacobsa Jacobsona na byłym cmentarzu żydowskim.

Szczegółowy program sympozjum znajduje się na plakacie (poniżej).

— Historyczna tożsamość ziem powiatu braniewskiego jest nierozerwalnie związana z historią Prus Wschodnich, z żyjącymi tutaj ludźmi — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Spotykamy ją w wielu miejscach – to dawne pałace i dworki, rozwiązania urbanistyczne, liczne pamiątki i dzieła sztuki, kościoły czy kapliczki. Należy pamiętać o tej historii, dlatego takie sympozja, jak i działania Muzeum Ziemi Braniewskiej temu właśnie służą.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku odbyła się w Braniewie dwudniowa ogólnopolska konferencja popularno-naukowa „Krańce Europy IV”. Tematyka konferencji była bardzo szeroka, jej hasłem przewodnim była „Braniewska oświata, kultura i nauka na przestrzeni wieków”. Na jej zakończenie odsłonięto tablicę upamiętniającą Konrada Zuse – pioniera informatyki, który mieszkał w Braniewie.

 


 

Inf. prasowa TMB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wr
wr 24.09.2018, 08:10
Co do poziomu prof. Achremczyka nikt nie ma wątpliwości, aż chce się słuchać jego wykładów, po prostu guru historyków Warmii. Trzeba było jednak posłuchać jak po polsku mówi Rosjanka Larisa Kołobkowa. Śmiem twierdzić, że wielu Polaków nie mówi taką czystą polszczyzną, o bogatym słownictwie nie wspominając...Brawo

Pozostałe