Bezpieczeństwo najmłodszych. Policjanci przypominają

  • 05.09.2018, 16:00 (aktualizacja 05.09.2018, 16:06)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Bezpieczeństwo najmłodszych. Policjanci przypominają © KPP w Braniewie
Policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Nieodłącznym ich elementem są zawsze spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których funkcjonariusze zwracają uwagę na to, jak unikać zagrożeń na drodze, udzielają praktycznych porad oraz wskazówek.

Drogą do szkoły i z powrotem każdego dnia, aż do zakończenia roku szkolnego poruszają się tysiące uczniów. Niezwykle ważnym jest więc to, aby ta droga była bezpieczna. W tym celu działania podejmują policjanci.

Niezmiennym elementem corocznych działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania funkcjonariuszy z dziećmi oraz młodzieżą. W trakcie tych edukacyjnych prelekcji policjanci przypominają słuchaczom zasady ruchu drogowego, zwracają uwagę na groźne zachowania innych uczestników ruchu oraz udzielają cennych porad dotyczących unikania niebezpieczeństw.

Funkcjonariusze podkreślają także rolę odblasków. Kształtowanie właściwych nawyków u dzieci to długotrwały proces, mimo wszystko ta żmudna praca jest warta wykonania, gdyż wykształcone postawy pozostają na całe życie.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają także funkcjonariusze drogówki, dzięki specjalnie dyslokowanym patrolom. Policjanci w okolicy przejść dla pieszych oraz szkół mają nie tylko kształtować prawidłowe nawyki komunikacyjne, ale przede wszystkim mają przypominać kierowcom o zmniejszaniu prędkości. Kontrolom poddawane będą także wszelkie pojazdy przewożące dzieci.

Policjanci przypominają, że o bezpieczeństwo dzieci powinni dbać nie tylko funkcjonariusze, ale także rodzice i nauczyciele:
• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe