Niedziela, 24.02.2019

Dwa duże projekty w nowym roku szkolnym

  • 29.08.2018, 18:42 (aktualizacja 29.08.2018 18:42)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Dwa duże projekty w nowym roku szkolnym © Starostwo Powiatowe w Braniewie
W Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie realizowane będą projekty dofinansowane z programów unijnych. Placówki Powiatu Braniewskiego po raz kolejny sięgnęły po duże pieniądze, aby podnieść jakość kształcenia młodych ludzi.

Starosta braniewski Leszek Dziąg podpisał w tej sprawie umowę z Mironem Syczem, wicemarszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Umowę podpisała także dyrektor ZSZ Joanna Sokół i dyrektor ZSB Piotr Danielewicz.

Dzięki dofinansowaniu w ZSZ wdrożony zostanie projekt „Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim” (wartość projektu to nieco ponad 700 tys. złotych, zaś dofinansowanie niemal 600 tys. złotych), zaś w ZSB – „Mój zawód, moja pasja” (wartość – ponad 1,1 mln złotych, dofinansowanie – ponad 970 tys. złotych).

— Powiatowe szkoły po raz kolejny sięgnęły po duże pieniądze, dzięki czemu jeszcze bardziej podniesie się jakość ich kształcenia — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Ten sukces jest możliwy dzięki zaangażowaniu dyrektorów tych placówek i pracujących w nich nauczycieli. Po raz kolejny mogę stwierdzić, że aby zdobyć zawód, odpowiednią praktykę i staż nie trzeba wyjeżdżać z Braniewa. Młodzież może uczyć się na miejscu i kończyć tutaj szkoły z wysokimi kwalifikacjami.


Umowę w sprawie dofinansowania projektów podpisali (od lewej): Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego, wicemarszałek województwa Miron Sycz, dyrektor ZSZ Joanna Sokół, starosta braniewski Leszek Dziąg, dyrektor ZSB Piotr Danielewicz i skarbnik Grażyna Michalec
 

„Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim”
Dofinansowanie uzyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2014-2020. Dzięki projektowi w Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie doposażone zostaną nowe pracownie – logistyczna i multikierunkowa. Nauczyciele wezmą udział w wielu kursach podnoszących kwalifikacje. Projekt zakłada modernizację metod i treści kształcenia zawodowego, do czego niezbędny jest zakup najnowocześniejszego wyposażenia pracowni oraz specjalistycznego oprogramowania.

 

„Mój zawód, moja pasja”
To nowy projekt, dofinansowany z Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Projekt zostanie zrealizowany w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie. ZSB już czwarty raz (począwszy od 2010 r.) pozyskał dofinansowanie na rozwój kształcenia zawodowego młodzieży.
Dzięki pozyskanym funduszom sfinansowane zostaną kursy zawodowe oraz staże w przedsiębiorstwach, w których udział wezmą uczniowie ZSB.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe