Gruntowna przebudowa mostu na Baudzie

  • 28.08.2018, 18:21 (aktualizacja 28.08.2018, 18:21)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Gruntowna przebudowa mostu na Baudzie © Starostwo Powiatowe w Braniewie Nowy most powinien zostać oddany do użytku na początku listopada 2018 roku
Trwa przebudowa mostu na rzece Baudzie, na powiatowej drodze z Fromborka do Bogdan.

Inwestycja jest dofinansowana z Ministerstwa Infrastruktury. Zarząd Powiatu Braniewskiego pozyskał na ten cel ponad 1,15 mln złotych, przy wkładzie własnym sięgającym 1 mln złotych. Jak informuje wykonawca – prace postępują zgodnie z planem.

Przypomnijmy, że most ten był w bardzo złym stanie technicznym i groził zawaleniem. Od ponad roku Zarząd Powiatu Braniewskiego starał się o dofinansowanie remontu. W tym celu wykonano stosowną dokumentację i złożono odpowiednie wnioski.

— Inwestycja ta była dla nas priorytetową — podkreśla Mirosław Kudliński, etatowy członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Jednak aby rozpocząć prace musieliśmy pozyskać zewnętrzne dofinansowanie, co nam się udało. Gdybyśmy nie rozpoczęli tych prac most zostałby zamknięty, a tym samym zamknięta zostałaby droga łącząca Biedkowo i Bogdany z Fromborkiem.

 


 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Burmistrz rowerzystów
Burmistrz rowerzystów 30.08.2018, 23:22
Mozna bylo również zrobic kilka zdjec mostu zastępczego ktorym poroszaja sie mieszkancy pobliskich wsi. Który sami zrobili mieszkańcy wsi Bogdany. Bo pani burmistrz urzędu miasta i gminy Frombork nie zapewnila tego mieszkacom poza Fromborka. A jak pania burmistrz odwiedzili mieszkancy okolicznej wsi z zapytaniem o zastepczy most uslyszeli ze nie pomyslala o zastepczym. I za pozno juz zeby dzialac w tym kierunku. To niech pani powie o czym myslala jak podpisywala dokumenty przebudowy mostu z firma wykonujaca przebudowe. Brak słów.

Pozostałe