Skończyłeś szkołę? Zacznij służbę i pracuj!

  • 28.08.2018, 17:30 (aktualizacja 28.08.2018, 17:33)
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Skończyłeś szkołę? Zacznij służbę i pracuj! © WMOSG
Ukończyłeś szkołę średnią i szukasz pracy? Zostań funkcjonariuszem Straży Granicznej. Warmińsko-Mazurski Oddział SG poszukuje kandydatów do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. Na nowych funkcjonariuszy czekają w tym roku 32 wolne miejsca.

Nasza służba to przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem i poczucie odpowiedzialności za siebie, kolegów i Państwo Polskie — mówią funkcjonariusze SG.

Służba w Straży Granicznej stwarza możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębienia wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Daje stabilne warunki pracy i szansę zawodowego rozwoju. Poszukiwani są ludzie komunikatywni, kreatywni w działaniu, zainteresowani tematyką bezpieczeństwa publicznego.

Każdy kandydat, który ma ukończoną szkołę średnią i nie jest karany za przestępstwo, musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne.
Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne, tzw. wariograf.
Drugi etap obejmuje egzamin składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, rozmowy kwalifikacyjnej.
Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.

Osoby, które pozytywnie ukończą procedurę kwalifikacyjną, zasilą szeregi Straży Granicznej i po ślubowaniu oraz kilkumiesięcznym szkoleniu zostaną skierowane do bezpośredniej ochrony granicy w Placówkach Straży Granicznej Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zainteresowani ubieganiem się o przyjęcie do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej powinni zgłosić się od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-14.00 do Wydziału Kadr i Szkolenia W-MOSG w Kętrzynie, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78 – celem złożenia dokumentów.
Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdują się na stronie internetowej: www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce SŁUŻBA/PRACA.

 


 

loadingŁaduję odtwarzacz...
kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hh
Hh 29.08.2018, 15:30
Wole do Lidla
PS.
PS. 29.08.2018, 11:43
Strasznie sztuczne i na pokaz te zdjęcia...
Spawam
Spawam 29.08.2018, 11:41
Z chęcią bym wstąpił w wasze szeregi ale z takiej wypłaty nie utrzymam rodziny.
Może rząd w końcu otworzy oczy ze nie jest tak pięknie w służbach jak kilkanaście lat temu. Czasy i ludzie się zmieniają.

Pozostałe