Niedziela, 24.02.2019

Były tak schowane, że trzeba było je wycinać

  • 27.08.2018, 17:30
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Były tak schowane, że trzeba było je wycinać © IAS w Olsztynie
Rosjanin, który przemycał ponad tysiąc paczek papierosów przez najbliższe 3 lata nie wjedzie do Unii Europejskiej.

W piątek (24 sierpnia), przed godziną 9:00, do odprawy celnej na przejściu granicznym w Grzechotkach zgłosił się obywatel Rosji podróżujący Mercedesem. Po przyjęciu zgłoszenia celnego funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali samochód do budynku kontroli szczegółowej.

Tam dokonano rewizji przy wykorzystaniu psa, ponadto Mercedesa prześwietlono promieniami rentgenowskimi. Okazało się, że samochód wypełniają papierosy.

By się do nich dostać trzeba było użyć m.in. narzędzi do cięcia metalu. Kontrabanda znajdowała się bowiem w progach pojazdu i w tylnym pasie a także w przerobionym zbiorniku paliwa. Po podliczeniu okazało się, że podróżny usiłował nielegalnie wwieźć do Polski 1064 paczki papierosów.

Wobec Rosjanina wszczęto postępowanie karne skarbowe a papierosy i pojazd zajęto. Dodatkowo również funkcjonariusze celno-skarbowi wystąpili do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji o wycofaniu cudzoziemca do Rosji. Wniosek został przyjęty a jego skutkiem jest także zakaz wjazdu sprawcy przestępstwa na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen przez najbliższe 3 lata.

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe