Czy bezdomny powinien mieć psa?

  • 01.04.2016, 12:06 (aktualizacja 01.04.2016, 12:15)
  • Wojciech Andrearczyk
Czy bezdomny powinien mieć psa? OTOZ Animals w Braniewie
Smutny Ziutek — tak nazywa się pies ze zdjęcia. Był ranny, dlatego najpierw trafił do lekarza, a następnie pod opiekę Animalsów. Jego pan jest osobą bezdomną. Czy powinien teraz odzyskać swojego psa?

Ziutek trafił do braniewskiego schroniska miesiąc temu. Pies miał skaleczoną łapę. Skaleczenie było poważne, ponieważ doszło do przecięcia ścięgna. Konieczna była narkoza, by zszyć ranę.

O rannym Ziutku, przy ul. Sikorskiego poinformowały Animalsów młode osoby przechodzące chodnikiem. Psa do lecznicy zabrała lekarka weterynarii, która przyjechała po Ziutka. Jak później się okazało właściciel Ziutka — człowiek bezdomny — był przy psie cały czas i to on pomógł wsadzić rannego psa do samochodu.

Nie przyznał się wtedy, że to jego pies...

— Po zabiegu zabraliśmy psa do nas, gdzie czekała go rekonwalescencja — mówi Monika hyńko, inspektor OTOZ Animals w Braniewie. — W tym czasie Ziutek został zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i odrobaczony, został także zachipowany. Dzięki wirtualnej adopcji został również zabezpieczony przeciwko kleszczom i pchłom, a dzisiaj zaszczepiony przeciwko chorobom.

Pies przez cały czas jest bardzo smutny. Ma nawet przydomek „Smutny Ziutek”. Nikt nie chce go adoptować.

— Za to zgłasza się do nas systematycznie jego pan, który prosi o oddanie mu Ziutka — mówi Hyńko. — Mężczyzna ten nie jest nigdzie zameldowany. Mieszka w pustostanie. To źle. Jednak w tym wszystkim jest coś, co nas bardzo poruszyło. Dowiedzieliśmy się bowiem, że pan ten nie zgodził się przenieść do noclegowni przy ul. Elbląskiej, ponieważ warunkiem było pozbycie się psa, a tego nie chciał zrobić. Wiemy, że dla psa najważniejsze jest, by żyć u boku ukochanego pana, to czy będzie z nim w pustostanie czy w pałacu, dla psa nie będzie miało większego znaczenia. Gdy do nas trafił nie był zaniedbanym, wychudzonym psem.

Animalsi przyznali, że nie potrafią sami podjąć decyzji o oddaniu psa jego właścicielowi.

Dlatego... za pośrednictwem strony na Facebook'u zwrócili się do swoich fanów: „Musimy do jutra, podjąć decyzję i po raz pierwszy nie wiemy, czy będzie słuszna. Dlatego prosimy Was o wpisy, co Waszym zdaniem będzie najlepsze dla psa, o którym poniżej. Obiecujemy każdą wypowiedź wziąć pod uwagę”.

Zobaczcie, jaka była reakcja miłośników zwierząt:

PO RAZ PIERWSZY PROSIMY WAS O POMOC W PODJĘCIU WŁAŚCIWEJ DECYZJI. Na naszą stronę z reguły wchodzą ludzie, którym dobro...

Opublikowany przez OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie na 31 marca 2016

 

Z ostatniej chwili:

PODJĘLIŚMY WSPÓLNIE Z WAMI DECYZJĘ.
ZIUTEK WRÓCI DO SWOJEGO PANA, JAK TYLKO JEGO WŁAŚCICIEL ZGŁOSI SIĘ DO NAS.
DZIĘKUJEMY ZA POMOC!

OTOZ Animals w Braniewie

 

 

 

 

 

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe