Prezent idealny na czterdzieste urodziny, czyli jak skompletować zestaw dla miłośnika piwa

  • 22.08.2018, 17:10 (aktualizacja 22.08.2018, 17:14)
  • Artykuł partnera
Prezent idealny na czterdzieste urodziny, czyli jak skompletować zestaw dla miłośnika piwa
Mówi się, że życie zaczyna się dopiero po 40-tce. Podobno to najlepszy wiek i dopiero wtedy człowiek zaczyna się naprawdę bawić. Jednak gdy ktoś nam bliski zbliża się do tej liczby wpadamy w panikę i nie wiemy, co moglibyśmy mu sprezentować.

W końcu zwykle tacy ludzie mówią, że mają już wszystko, czego potrzebują, a nie zawsze stać nas na podarowanie wycieczki w ciekawe miejsce czy bardzo drogiego prezentu. Co wtedy zrobić? Jeśli mamy do czynienia z miłośnikiem piwa to naszą propozycją będzie skompletowanie podstawowego zestawu do warzenia tego trunku. Wbrew pozorom nie jest to wcale droga inwestycja – można mieć go już nawet za około 200 zł. Do tego wystarczy dorzucić drożdże piwne i ciekawy prezent gotowy.  

Czego potrzebujemy do zbudowania podstawowego domowego browaru?

Do warzenia piwa w domu nie potrzebujemy specjalistycznych sprzętów, dlatego nie jest to bardzo droga inwestycja. Jest to fajne dla osób, które zaczynają w tym temacie – nie trzeba od razu wydawać całych oszczędności, aby sprawdzić, czy spodoba nam się to zajęcie. Co dokładnie nam się przyda? Duży garnek – im większy tym lepszy. To największy wydatek ze wszystkich – taki dobrej jakości gar ze stali nierdzewnej potrafi kosztować naprawdę dużo. Jednak można polować na promocje i dzięki temu zaoszczędzić na resztę akcesoriów. Kolejne na liście zakupów są fermentatory – domowi piwowarze najczęściej używają do fermentacji plastikowych wiader z kranem, ponieważ są lekkie i łatwo je utrzymać w czystości. Dalej są butelki na piwo, a do nich kapsle i kapslownica – tutaj możemy wybierać wśród kształtów i kolorów. W domowym browarze nie możemy zapomnieć o filtratorze oraz o silikonowym wężyku, który przyda się do filtrowania zacieru i przy rozlewie, a także o zaworku grawitacyjnym, który ułatwi rozlewanie piwa. Dalej na naszej liście znajdziemy wszelaką chemię, czyli środki do dezynfekcji, a także takie akcesoria jak termometr, cukromierz czy łyżka do piwa. Wydaje się dużo, jednak większość z tych rzeczy kosztuje kilka lub kilkanaście złotych.

Miłośnik piwa posiada już swój domowy browar? Pomóż mu go ulepszyć!  

A jeśli nasz solenizant ma już swój własny domowy browar to warto podarować mu pojedyncze, nowsze akcesoria, których potrzebuje, jak na przykład termometr albo kapslownicę. Warto też dorzucić drożdże piwne – duży zestaw skompletowany z wielu rodzajów, można nawet pokusić się o zdobycie rzadkich, ciekawych rodzajów. Ich nigdy za wiele, więc na pewno ucieszy się z takiego prezentu. Fachowej literatury na ten temat także nie powinno zabraknąć w domowej biblioteczce miłośnika piwa, więc warto zainteresować się także tym temat. Jest wiele opcji prezentowych, a z pewnością większość z nich będzie niebanalną niespodzianką.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe