Niedziela, 24.02.2019

Niemcy na granicy. Skończyło się mandatem

  • 21.08.2018, 15:45 (aktualizacja 21.08.2018 15:46)
  • sierż. SG Anna Matejuk-Ficek, wz. rzecznika prasowego WMOSG
Niemcy na granicy. Skończyło się mandatem © WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ukarali mandatem niemieckiego turystę, który wszedł na pas drogi granicznej.

Wizytę mężczyzny i pozostałych członków grupy w rejonie polsko-rosyjskiej granicy zarejestrowały kamery Straży Granicznej.

Patrol SG natychmiast ruszył w to miejsce. Podczas kontroli okazało się, że 2 mężczyzn i kobieta w wieku od 20 do 24 lat, to niemieccy turyści, którzy chcieli zobaczyć jak wygląda zewnętrzna granica Unii Europejskiej.
Podczas wycieczki jeden z cudzoziemców zlekceważył tablice informacyjne oraz oznaczenia granicy państwa i wszedł na pas drogi granicznej. W związku z tym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

sierż. SG Anna Matejuk-Ficek, wz. rzecznika prasowego WMOSG
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe