Międzynarodowy Plener Malarski. Artyści z trzech krajów

  • 16.08.2018, 17:55
  • Inf. prasowa organizatorów
Międzynarodowy Plener Malarski. Artyści z trzech krajów Fot. Organizatorzy pleneru
W dniach 6-12 sierpnia 2018 z inicjatywy Braniewskiego Centrum Kultury odbył się Międzynarodowy Plener Malarski – Braniewo 2018. W plenerze uczestniczyło 19 artystów.

Niemcy reprezentowały: Sigi Anders i Kristin Ziewer z Berlina. Z Rosji przyjechały Marina Guszczian, Tatiana Łukianowa z Kaliningradu oraz Swietłana Weiss ze Świetłogorska. Z Polski przyjechali Marzenna Otto z Nakła nad Notecią, Lubimira Wacławska z Pieniężna, Maria Wojtasiak z Elbląga, Elżbieta Ponińska z Międzychodu, Małgorzata Czaplińska z Pieniężna, Joanna Kowalska z Iławy, Barbara Wojtanowska z Elbląga, Barbara Krajnik z Wiśniewa i Bogumił Burdalski z Sierpca. Braniewo reprezentowali Halina Bardońska, Jadwiga Poreda, Krystyna Dzielińska, Józef Błażewicz i Andrzej Zieliński.

Przez cały tydzień artyści tworzyli w plenerze, przenosząc na płótno najpiękniejsze zakątki w naszym mieście. Uczestnicy pleneru mieli do dyspozycji 3 pracownie w Braniewskim Centrum Kultury, gdzie trwały prace nad wykończeniem dzieł. W czasie pleneru powstały 52 prace, w większości olejne, ale też w akrylu, akwareli i grafiki.

Artyści zwiedzili piękne tereny wokół Braniewa, między innymi: pałac w Słobitach i Gładyszach, zwalone mosty w Łozach, okoliczne kościoły i wsie. Twórcy byli gośćmi państwa Joanny i Romana Ruksztełło w Nowej Pasłęce. W każdym z tych miejsc czerpali inspiracje do swoich prac. Zwiedzili także Muzeum Ziemi Braniewskiej i braniewskie zabytki.

W trakcie pleneru artyści przeprowadzili warsztaty plastyczne z dziećmi podczas zajęć wakacyjnych Braniewskiego Centrum Kultury.

12 sierpnia 2018 (w niedzielę) w „Galerii w Podziemiach” w Braniewskim Centrum Kultury plener zakończył wernisaż wystawy prac powstałych podczas całego tygodnia, z udziałem władz miasta i powiatu i licznie zgromadzonych mieszkańców Braniewa i okolic.

Wystawę można podziwiać do 10 września 2018 w naszej galerii, na którą serdecznie zapraszamy.
Organizatorzy szczególnie dziękują burmistrzowi Miasta Braniewa – Monice Trzcińskiej, Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Braniewie, księdzu Leszkowi Galicy, Zgromadzeniu Sióstr Katarzynek, państwu Joannie i Romanowi Ruksztełło, Andrzejowi Plażukowi, Starostwu Powiatowemu w Braniewie, Informacji Turystycznej w Braniewie oraz gospodarzowi pałacu w Słobitach za pomoc, gościnę, miłe przyjęcie oraz wsparcie.

Inf. prasowa organizatorów

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe