Komendant wizytował jednostki OSP

  • 10.08.2018, 16:30
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Komendant wizytował jednostki OSP © KP PSP w Braniewie
Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko wizytował kolejne jednostki ochrony przeciwpożarowej znajdujące się w powiecie braniewskim.

Tym razem bryg. Zbigniew Januszko odwiedził strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie podczas pełnienia przez nich służby oraz strażaków-ochotników z jednostek OSP w Lipowinie, Płoskini i Pieniężnie.

Strażacy przedstawili komendantowi warunki socjalno-bytowe panujące w remizach OSP. Dodatkowo szef braniewskich strażaków zapoznał się z potencjałem sprzętowym stanowiącym wyposażenie jednostek OSP oraz omówił potrzeby i braki w zakresie prawidłowego funkcjonowania jednostek OSP będących w strukturach KSRG.

Obecnie prowadzone są prace remontowe w strażnicach OSP Pieniężno oraz Płoskinia. Jednostka OSP Pieniężno w tym roku obchodzić będzie jubileusz 70-lecia swojej działalności. Podczas spotkania rozmawiano również o potrzebach sprzętowych, perspektywach dalszego rozwoju OSP oraz realizacji zakupów z dofinansowania otrzymanego od Komendanta Głównego PSP w ramach dotacji KSRG i wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości na wyposażenie strażaków-ochotników z województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe