Do usłyszenia i zobaczenia za rok

  • 10.08.2018, 08:51 (aktualizacja 10.08.2018, 08:52)
  • Inf. prasowa organizatorów
Do usłyszenia i zobaczenia za rok Fot. Organizator festiwalu
Recitalem Diego Cannizzaro zakończył się 51. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Frombork 2018. Podczas całego festiwalu wielbiciele muzyki organowej wysłuchali artystów z Polski i Włoch.

Na koncercie otwierającym festiwal wystąpił prof. Roman Perucki z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w składzie: Łukasz Perucki (I skrzypce), Maria Perucka (II skrzypce), Maksymilian Krzak (altówka) i Weronika Kulpa (wiolonczela). Głównym punktem programu, który zaprezentowano podczas inauguracji był Koncert organowy op. 4 nr 1 i 3 J. Fr. Haendela (1685-1759).

Pozostałe koncerty to już recitale artystów włoskich. Każdy z nich z innym temperamentem, ale wszyscy pozwolili poprzez swoje umiejętności i twórczą energię zgromadzonej licznie publiczności doświadczyć piękna muzyki w katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja Apostoła. Dzięki obecności artystów z zagranicy publiczność miała okazję wysłuchać utworów kompozytorów włoskich.

Ferrucio Bartoletti zagrał M. E. Bossiego – Ave Maria op. 104, Paolo Bougeat zaprezentował utwór własnego autorstwa Fugue sur les jeux d anches, a Diego Cannizzaro zaprezentował F. Capocciego (1840-1911) – Fantazja nt. „Veni Creator” i P. A. Yona (1886-1943) – Sonata terza „Romantica” (Introduzione e Allegro – Adagio).

W ten sposób powrócono do tradycji festiwalu, którego założeniem była, poza wykonywaniem utworów należących do kanonu muzyki organowej, także prezentacja mniej znanych utworów z kraju pochodzenia wykonawców.

Inf. prasowa organizatorów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe