Poniedziałek, 25.03.2019

Znęcał się nad partnerką. Bił ją i wyzywał

  • 9.08.2018, 13:16 (aktualizacja 09.08.2018 13:25)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Znęcał się nad partnerką. Bił ją i wyzywał © Pixabay.com
Zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, nakaz opuszczenia lokalu oraz policyjny dozór – to środki orzeczone wobec sprawcy przemocy domowej.

W poniedziałek (06.08) oficer dyżurny braniewskiej jednostki został poinformowany, że w jednym z mieszkań na terenie Fromborka trwa awantura. Na miejsce skierowano policyjny patrol.

Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali kobietę z obrażeniami twarzy oraz jej pijanego partnera. Na miejsce wezwano pogotowie.

W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wszczął awanturę, podczas której uderzał swoją partnerkę, wyzywał ją oraz popychał. Policjanci stwierdzili, że 25-latek znęcał się fizycznie oraz psychicznie nad pokrzywdzoną, dlatego w trosce o jej życie i zdrowie podjęli decyzję o odseparowaniu agresora.
W chwili zatrzymania 25-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się policjanci z posterunku Policji we Fromborku. Na podstawie zgromadzonego przez nich materiału dowodowego, w tym licznych przesłuchań świadków – prokurator podjął decyzję o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem. Co więcej 25-latek musi opuścić mieszkanie, w którym przebywał z pokrzywdzoną, otrzymał również zakaz zbliżania się do niej.

Za przestępstwo znęcania się nad partnerką grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe