Niedziela, 24.03.2019

Spadł z quada

  • 6.08.2018, 17:38 (aktualizacja 07.08.2018 15:05)
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Spadł z quada © KP PSP w Braniewie
Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem quada.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 sierpnia, kilkanaście minut po godz. 15:00, na drodze gminnej w pobliżu miejscowości Podgórze (gm. Braniewo).

Kierowca prawdopodobnie stracił w jednym z kół powietrze i stracił panowanie nad pojazdem. 17-latek spadł z quada na asfalt i stracił przytomność.

Na miejsce wypadku skierowano dwa pojazdy ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Ranny 17-latek znajdował się na drodze. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, opatrując rany i otarcia.

Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego ranny został przeniesiony do karetki.

Na miejscu zdarzenia obecni byli również braniewscy policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem quada.

 

Informacja Policji:
6 sierpnia, po godz. 15:00, oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że na trasie Braniewo-Podgórze doszło do zdarzenia drogowego.
Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 17-latek jadący quadem stracił nad nim panowanie. Pojazd wywrócił się, a młody mężczyzna upadł na asfalt. Na skutek zdarzenia doznał ogólnych potłuczeń ciała.
17-latek może mówić o dużym szczęściu, podróżował bowiem bez kasku. Co więcej, policjanci ustalili, że nie miał on uprawnień do kierowania, a quad, którym podróżował nie był dopuszczony do ruchu.
Teraz młody mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za popełnione wykroczenia.

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe