Poniedziałek, 25.03.2019

Czterdziestu kolejnych żołnierzy trafi do Braniewa

  • 25.07.2018, 18:00
  • Monika Jabłońska, rzecznik prasowy 4WMBOT
Czterdziestu kolejnych żołnierzy trafi do Braniewa © DWOT
150 żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej złoży w najbliższą niedzielę (29 lipca) przysięgę wojskową. 40 z nich trafi do 43. batalionu lekkiej piechoty w Braniewie. To kolejni terytorialsi, którzy zasilą szeregi batalionu.

Poprzez złożenie przysięgi wojskowej blisko 150 ochotników z całego województwa warmińsko-mazurskiego stanie się pełnoprawnymi żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej – formacji, która uzupełnia działania pozostałych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Tym samym zwiększy się liczba żołnierzy czterech batalionów lekkiej piechoty na Warmii i Mazurach. Ponad 50 terytorialsów zasili szeregi blp w Giżycku, blisko o 40 żołnierzy powiększy się batalion w Braniewie, a 30 żołnierzy będzie kontynuowało szkolenie w Morągu. Pozostali przysięgający to ochotnicy, którzy proces
3-letniego szkolenia będą realizowali w Olsztynie.

Uroczystość będzie zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego. Po złożeniu przysięgi wojskowej żołnierze rozpoczną swoją służbę. W uroczystości wezmą również udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych, kościoła, kombatanci, parlamentarzyści, a także mieszkańcy.

Uroczystą przysięgę żołnierze złożą w Parku Miejskim w Morągu, o godzinie 12.00. Przysięgę poprzedzi uroczysta msza św. odprawiona w kościele pw. bł. Michała Kozala w Morągu (o godzinie 8.00).

Tuż po uroczystości żołnierze WOT zaprezentują pojazdy i sprzęt, jakim dysponują na co dzień. Będzie okazja, aby porozmawiać o misji i zadaniach WOT, a także skosztować wojskowej grochówki.

Monika Jabłońska, rzecznik prasowy 4WMBOT
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe