Talent i pasja. Warmia na płótnie

  • 23.07.2018, 18:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Talent i pasja. Warmia na płótnie © Miejska Biblioteka w Pieniężnie
Od 9 lipca w galerii Miejskiej Biblioteki w Pieniężnie można oglądać prace artystów, które powstały w trakcie XXIII. Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych „Talent i Pasja”.

Historia warsztatów sięga 1995 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowany został plener malarsko-rzeźbiarski „Pejzaż znad Wałszy”. Obecne warsztaty są jego kontynuacją i odbywają się co roku na przełomie czerwca i lipca.

W artystycznym spotkaniu uczestniczyli artyści – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – z Polski (m.in. z Nakła, Sierpca, Krzeszowic, Mielca, Elbląga) i z zagranicy oraz artyści lokalni. W sumie w plenerze uczestniczyło osiemnaście osób w tym trzy osoby z obwodu kaliningradzkiego.

Uroczyste zakończenie i wernisaż prac plenerowych odbyło się w pieniężnieńskiej galerii „Na dworcu”. Uczestniczyli w nim sami artyści, jak i miłośnicy sztuki i zaproszeni goście. Wśród nich także samorządowcy powiatu braniewskiego.

— Artyści uchwycili na swoich obrazach piękno braniewskich miejscowości, piękno naszych okolic — mówi Mirosław Kudliński, etatowy członek Zarządu Powiatu Braniewskiego, który uczestniczył w zakończeniu warsztatów. — Dzięki warsztatom na płótnie przekazane zostały także walory przyrodnicze warmińskiej krainy. To doskonała promocja naszego regionu, a jednocześnie popularyzowanie sztuki i integracja środowisk artystycznych i twórczych.

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe