Wyjątkowe wnętrze restauracji ? Odmień aranżację, użyj betonu architektonicznego

  • 13.07.2018, 16:57 (aktualizacja 13.07.2018, 17:02)
  • Artykuł partnera
Wyjątkowe wnętrze restauracji ? Odmień aranżację, użyj betonu architektonicznego
Wiele osób myśli, że zaprojektowanie wnętrza restauracji nie jest niczym trudnym ani wyjątkowym. Wystarczy pomalować ładnie ściany, wstawić stoły i krzesła, dodać kolorowe obrusy i gotowe. Nic bardziej mylnego.

To właśnie wnętrze lokalu stanowi o jego klasie i jakości. Nawet najlepsze jedzenie i doskonała obsługa nie wystarczą, jeśli goście nie będą czuli się komfortowo w samym lokalu.

Po trzykroć wnętrze

Wygląd wnętrza restauracji oddaje jej charakter, a także określa poziom lokalu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaprojektowanie wyglądu pomieszczeń, dobranie mebli, dodatków,a nawet samo oświetlenie. Wszystko co znajduje się w restauracji powinno nienagannie współgrać ze sobą, tworząc ostateczny niepowtarzalny efekt wow. Wygląd wnętrza restauracji decyduje niejednokrotnie o jej powodzeniu, o tym czy klienci nas zapamiętają i będą odróżniać od innych. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w czasach, gdzie konkurencja na rynku jest duża, w takim wypadku o naszym sukcesie stanowi każdy drobiazg.
Przestępując do projektowania wnętrza lokalu musimy wyznaczyć sobie jeden trend, motyw przewodni, którego będziemy się trzymać przy całościowej aranżacji. Wyeliminuje to przypadkowość dobierania dodatków i mebli, a co za tym idzie niepotrzebny chaos. Wystrój restauracji powinien budować określoną atmosferę, uwypuklać jej oryginalność i niepowtarzalność.  Bardzo ważnym elementem, o którym nie możemy zapomnieć jest oświetlenie, to ono podkreśla  i dopełnia całość wystroju. Dobrze dobrane oświetlenie będzie piękną ozdobą lokalu, niestety złe zniszczy cały efekt.

Elegancko i stylowo - czyli jak oszołomić gości

Projektując wnętrze restauracji, często stajemy przed dylematem jakiego materiału użyć na ściany i podłogi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musi to być materiał elegancki, niepowtarzalny, ale zarazem funkcjonalny i współgrający z resztą wystroju. Jeśli zależy nam na nieszablonowym wyglądzie powinniśmy zwrócić uwagę na beton architektoniczny. Jest to materiał cieszący się dużą popularnością przy aranżacji wnętrz i  niestandardowe rozwiązanie, które podkreśli unikatowy charakter lokalu. Na ścianach świetnie sprawdzą się betonowe dekoracyjne panele 3D. Betonowe panele w swojej ofercie posiada znany w kraju producent betonu architektonicznego firma VHCT. Dzięki ponad 30 różnym wzorom paneli, mamy w czym wybierać. Dodatkowo panele 3D możemy śmiało łączyć z panelami 2 D, osiągając w ten sposób nietuzinkowy wygląd ścian. VHCT dysponuje panelami w 10 odcieniach kolorystycznych, co na pewno zaspokoi nawet najbardziej wyszukane gusta. Kolejnym atutem betonu architektonicznego jest to, że świetnie komponuje się z innymi materiałami na przykład szkłem, drewnem, a nawet stalą w różnych wariantach kolorystycznych. Zatem mamy pewność, że nasze ściany będą wyglądały dobrze w zestawieniu z każdymi meblami i dodatkami, jakie wybierzemy.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe