Z uśmiechem i "na luzie" jechali na Mundial

  • 29.06.2018, 20:00
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Z uśmiechem i "na luzie" jechali na Mundial © WMOSG
Od 4 do 28 czerwca funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odprawili ponad 25,3 tys. kibiców. Najwięcej – bo aż 16,2 tys. – fanów piłki nożnej stawiło się do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach.

Kibice na mecze do Kaliningradu jechali samochodami osobowymi (ponad 7 tys.), autokarami (zorganizowane wycieczki ponad 250) oraz autobusami rejsowymi (103).

Byli również kibice, którzy do odprawy granicznej podjechali traktorem. To trzech Szwajcarów, jeden z nich kierował zabytkowym pojazdem, a dwóch pozostałych jechało tuż za nim busem. Był też obywatel Kanady, który podróżował po Europie rowerem i posiadał paszport kibica. On również wybrał się swoim jednośladem do Kaliningradu na mecz.

Fani piłki nożnej wspierali swoje drużyny, co widać było już na drogowych przejściach. Radość i śpiew towarzyszyły im w trakcie odprawy. Okazywali sobie wzajemne wsparcie. 28 czerwca, gdy jeden z angielskich kibiców zostawił swój paszport w hotelu, pozostali uczestnicy wycieczki jednogłośnie zdecydowali, że poczekają na dokument i wszyscy razem przekroczą granicę polsko-rosyjską.

Straż Graniczna przypomina, że zgodnie z procedurami określonymi przez Rosję, kibic jadący na mecz musi mieć ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica. Tacy podróżni będą mogli od 4 czerwca do 15 lipca wjechać do Rosji bez wiz, ale powinni opuścić Federację Rosyjską do 25 lipca.

 

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe