Druga zmiana żołnierzy wróciła z Łotwy

  • 28.06.2018, 19:00
  • Inf. PKW Łotwa
Druga zmiana żołnierzy wróciła z Łotwy © archiwum eFP, archiwum PKW Łotwa
2 lipca (poniedziałek) o godz. 11:00 na placu apelowym 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej odbędzie się uroczystość powitania żołnierzy II. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.

14 czerwca, w wojskowej bazie Adazi, dowódca PKW Łotwa mjr Leszek Woźny pożegnał pierwszą grupę żołnierzy II zmiany powracających do kraju. Na ich miejsce przybyli zmiennicy z III zmiany, której główny trzon stanowią żołnierze z 15. Brygady Zmechanizowanej.

20 czerwca do miejscowości Kadaga, gdzie na co dzień stacjonują żołnierze batalionowej grupy bojowej przybyły siły główne III zmiany PKW Łotwa pod dowództwem mjr. Arkadiusza Skórnóga, gdzie przez najbliższe sześć miesięcy żołnierze realizować będą zadania mandatowe w ramach eFP BG (enhanced Forward Presence Battle Group).

W tym samym czasie w ramach rotacji do bazy przybyły czołgi PT-91 Twardy z 15BZ, natomiast po ponad rocznej służbie czołgi z 9BBKPanc. powróciły do macierzystej jednostki w kraju. 22 czerwca dowódca kontyngentu – mjr Woźny – pożegnał drugą grupę żołnierzy II zmiany wyjeżdżających z rejonu pełnienia misji, życząc na koniec wszystkim dużo spokoju i radości podczas zasłużonego odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

Inf. PKW Łotwa

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe