Czwartek, 21.03.2019

Chyłkiem przez granicę, pod osłoną nocy

  • 25.06.2018, 19:00
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Chyłkiem przez granicę, pod osłoną nocy © WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dziesięć osób, które przekroczyły tzw. zieloną granicę z Federacją Rosyjską. Wszystkie trzy przypadki nielegalnych prób dotarcia do Europy zakończyły się tak samo – zatrzymani wrócili tam, skąd przyszli, czyli zostali przekazani stronie rosyjskiej.

Zatrzymani to mężczyźni, w wieku od 22 do 31 lat. Wśród zatrzymanych jest siedmiu Marokańczyków, dwóch Algierczyków oraz obywatel Jemenu. Tylko jeden z nich, obywatel Maroka, nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Pozostali mieli paszporty oraz dokumenty kibica FAN-ID.

Wszyscy zostali przekazani stronie rosyjskiej w ramach readmisji.

To nie pierwszy przypadek, gdy cudzoziemcy – wykorzystując fakt kibicowania na meczach w Kaliningradzie – próbują przekroczyć rosyjsko-polską granicę. Na YouTube znajduje się nawet film instruktażowy, jak to zrobić.
— To dodatkowe – oprócz mundialu – zajęcie dla naszych służb — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg.

 

 

Straż Graniczna do ochrony zewnętrznej granicy z UE wykorzystuje system wież obserwacyjnych. Do dyspozycji ma system 25 wież, z czego 6 funkcjonuje na odcinku z Federacją Rosyjską. System wież pozwala monitorować sytuację na granicy 24 godziny na dobę, w każdych warunkach pogodowych. Wieże zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie granicy RP, a obraz z kamer umieszczonych na wieżach jest przesyłany na bieżąco do placówek Straży Granicznej. Dzięki temu możliwa jest stała obserwacja, rejestracja oraz niemal natychmiastowe wykrywanie wszelkich niepożądanych zdarzeń na granicy.

 


 

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe