Czwartek, 21.03.2019

Aby wakacje były bezpieczne - policjanci spotykają się z najmłodszymi

  • 21.06.2018, 12:01
  • sierz.szt.J.Sorkowicz
Aby wakacje były bezpieczne - policjanci spotykają się z najmłodszymi Fot. KPP w Braniewie
Policjanci przez cały czerwiec spotykają się z najmłodszymi, by tuż przed wakacjami przekazać cenne rady dotyczące ich bezpieczeństwa podczas nadchodzącego wypoczynku. W tym celu nie tylko chodzą do szkół, ale także zapraszają maluchy do komendy.

"Czym skorupka za młodu nasiąknie..." - wielu z nas zna bardzo dobrze to powiedzenie i zapewne czytając te słowa odnosimy się do tych najmłodszym, których dobro leży nam na sercu. To właśnie dzieci są objęte szczególnym zainteresowaniem ze strony policjantów, którzy w trakcie edukacyjnych spotkań pragną wpajać zasady, które pomogą im w późniejszym rozwoju.

Zbliżają się wakacje i właśnie w tym czasie spotkania z dziećmi mają szczególne znaczenie. Chodzi przecież o zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym podczas dwumiesięcznego wypoczynku. Rozmawiając z maluchami funkcjonariusze podkreślają rolę odblasków, wskazują odpowiednie zachowania nad wodą, uczą i przypominają jak wzywać pomocy, uczulają najmłodszych na niebezpieczeństwa, które mogą na nich czekać podczas codziennych zabaw, czy pobytu w domu.

Doskonałym urozmaiceniem takich spotkań jest możliwość zwiedzenia komendy, a także poznanie z bliska policyjnego sprzętu.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

sierz.szt.J.Sorkowicz

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe